Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Klub Senior + w Trzciance22 grudnia 2020

Dzięki środkom pozyskanym przez gminę Trzcianka z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015-2020, w naszym mieście powstał Klub Senior +, który mieści się na osiedlu Słowackiego i działa w strukturach Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Miejsce to służy coraz liczniejszej grupie mieszkańców gminy, którzy przekroczyli 60. rok życia i pozostają nieaktywni zawodowo. Koszt inwestycji wyniósł 237 360,48 zł przy dofinansowaniu w wysokości 150 000,00 zł.

W tym samym budynku powstaje także Dzienny Dom Senior +. Na jego powstanie, gmina Trzcianka pozyskała 300 000,00 zł dofinansowania również z rządowego programu Senior +. Koszt całej inwestycji to 523 659,00 zł.

W ramach Dziennego Domu Senior + powstały takie pomieszczenia jak: pomieszczenie klubowe, pomieszczenia terapii indywidualnej, pomieszczenia do wypoczynku, sala rehabilitacyjna, szatnia oraz pokój zabiegowo-pielęgniarski. Każde z nowo powstałych pomieszczeń będzie w pełni wyposażone.