Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

„Kilka refleksji na temat wolności słowa” - wykład w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance24 października 2022

„Gdyby tak wszystko, o czym chcesz napisać na facebook’u najpierw ktoś Ci sprawdzał i zabraniał tego publikować?”.

 

Tym pytaniem, dr Anna Wiśniewska-Grabarczyk zaintrygowała publiczność zebraną w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej, podczas swojego wykładu pt. „Kilka refleksji na temat wolności słowa”, który był podsumowaniem projektu edukacyjnego „Moje spojrzenie na wolność słowa”.

 

Przez kilka dni w siedzibie muzeum odbywały się spotkania z młodzieżą, podczas których uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Trzciance i Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Trzciance, mieli możliwość przedstawienia swojego spojrzenia na wolność słowa oraz poprowadzenia na ten temat ciekawej dyskusji.

 

Dr Anna Wiśniewska – Grabarczyk pochodzi z Trzcianki i jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica. Jest dr nauk humanistycznych, badaczką cenzury Polski Ludowej, krytyczką literacka, autorką trzech książek i kilkudziesięciu artykułów naukowych. Nominowana m.in. do Nagrody Literackiej im. W. Gombrowicza. Jest adiunktem Zakładu Literatury Polskiej XX i XXI wieku na Uniwersytecie Łódzkim.

 

 

Na zdjęciu znajduje się Pani Dyrektor Muzeum oraz prowadząca wykład Anna Wiśniewska - Grabarczyk