Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Jubileusz Księży Misjonarzy Saletynów14 września 2020

W niedzielę, 13 września, w kościele pw. św. Jana Chrzciciela odbyła się wyjątkowa msza z okazji 75-lecia przybycia Księży Misjonarzy Saletynów do Trzcianki. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Edwarda Dajczaka, ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, poprzedzona została wprowadzeniem do kościoła relikwii św. Jana Pawła II.

 

Przybyłych na jubileusz gości, m.in. Posła na Sejm RP Krzysztofa Czarneckiego, Radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Adama Bogrycewicza, Członka Zarządu Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego Włodzimierza Ignasińskiego, Burmistrza Trzcianki Krzysztofa Jaworskiego, przedstawicieli służb mundurowych, instytucji kultury i oświaty oraz parafian, przywitał Proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela ks. Zbigniew Cybulski.

 

Jubileusz był doskonałą okazją do złożenia, na ręce Księdza Proboszcza, podziękowań dla Księży Misjonarzy Saletynów za ponad siedem dekad posługi dla wspólnoty parafialnej, za znaczącą obecność w życiu mieszkańców miasta i gminy Trzcianka oraz życzeń wielu sił i wytrwałości w dalszej pracy ewangelizacyjnej.

 

W niedzielę, 13 września, w kościele pw. św. Jana Chrzciciela odbyła się wyjątkowa msza z okazji 75-lecia przybycia…

Opublikowany przez Miasto i Gmina Trzcianka Poniedziałek, 14 września 2020