Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Jak się zachować, jeśli spotkam wilka?1 czerwca 2022

Liczba wilków w Polsce, tym samym również w gminie Trzcianka wzrosła w ciągu ostatnich lat, w związku z tym spotkania wilka z człowiekiem mogą zdarzać się coraz częściej.

 

Wobec powyższego 31 maja br. w Urzędzie Miejskim Trzcianki odbyło się spotkanie na temat procedur postępowania w przypadku pojawienia się wilków w sąsiedztwie domostw, które przeprowadziła przedstawicielka Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu Pani Katarzyna Pleskot. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, policjanci z trzcianeckiego komisariatu, strażnicy miejscy, przedstawiciele Nadleśnictwa Trzcianka oraz Krzysztof W. Jaworski – burmistrz Trzcianki.

 

Na spotkaniu zaprezentowane zostały m.in. procedury postępowania w sytuacjach konfliktowych na linii człowiek – wilk , poruszono również kwestię dot. odszkodowania za szkody wyrządzane przez wilki, a także zakres współdziałania pomiędzy osobami poszkodowanymi a RDOŚ w Poznaniu w zakresie zabezpieczenia przed szkodami wyrządzonymi przez wilki.

 

Najważniejsze informacje na ten temat znajdą Państwo na poniżej zamieszczonych infografikach, a w najbliższym czasie przewidziane jest szkolenie informacyjne także dla sołtysów.

Komiksy (nie tylko dla dzieci) na temat życia w sąsiedztwie dużych drapieżników do pobrania:  KLIK

 

Na grafice znajduje się opis procedur postępowania w przypadku napotkania wilka

 

Na grafice znajduje się opis procedur postępowania w przypadku napotkania wilków