Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Informacja dot. zmiany barwy wody2 listopada 2022

W związku z pracami konserwacyjnymi na Centralnej Stacji Uzdatniania Wody w Trzciance oraz koniecznością częściowego płukania sieci wodociągowej, przez kilka dni mogą wystąpić przejściowe zmiany barwy i mętności wody. Szczególnie było to widoczne wczoraj 1 listopada – w tym dniu wykonywaliśmy największy zakres robót.

 

Prace zostały zaplanowane w tym terminie, ponieważ po pierwsze – były konieczne, po drugie – uznaliśmy, że ich skutki będą najmniej uciążliwe dla Państwa ze względu na mniejsze pobory związane z wizytami na cmentarzach.

 

Prace konserwacyjne są obowiązkiem każdego operatora, gwarantują prawidłowe funkcjonowanie infrastruktury oraz ciągłość dostaw wody o wysokich parametrach jakościowych. Efektem ubocznym są chwilowe zmiany barwy oraz mętności wody. Jedynym sposobem na przywrócenie właściwego stanu jest płukanie sieci – w tym również domowej. W tym celu musimy spuścić kilkadziesiąt – maksymalnie 150 litrów wody. Dla każdego gospodarstwa domowego koszt takiej ,,operacji” to ok. 1,80 zł zakładając, że spuścił taką ilość wody.

 

Przepraszamy za utrudnienia oraz zapewnimy, że przedsiębiorstwo będzie dążyło do zminimalizowania podobnych sytuacji.

 

Źródło: Zakład Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o.

 

Informacje dot zmiany barwy wody