Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

III posiedzenie Młodzieżowej Rady Gminy Trzcianka13 czerwca 2022

Młodzieżowa rada gminy w sali sesyjnej z burmistrzem

 

W poniedziałek, 13 czerwca 2022 r.,  w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego Trzcianki odbyło się III posiedzenie Młodzieżowej Rady Gminy Trzcianka. Niestety ze względu na nieobecność członków rady quorum nie zostało osiągnięte i przewodnicząca Inez Malińska, tuż po otwarciu obrad zmuszona była je zamknąć. Była to jednak dobra okazja do dyskusji młodych radnych i burmistrza na temat przyszłych inicjatyw Rady Młodzieży, tego jakie mają możliwości oraz czego oczekiwania.

Na posiedzenie przybył również Igor Maliński, przewodniczący Młodych Demokratów w Trzciance, który skierował do burmistrza pytanie odnośnie powstania Funduszu Inicjatyw Młodzieżowych.  Krzysztof W. Jaworski wspomniał, że inicjatywa prawdopodobnie przybierze formę regrantingu. Wyłoniona w corocznym konkursie organizacja pozarządowa będzie koordynowała FIM’em i to ona dokonywać będzie podziału środków przeznaczonych na realizację zadań w formie otwartego konkursu pomysłów skierowanych do osób młodych (13-26 lat).  Fundusz Inicjatyw Młodzieżowych, kontynuował burmistrz, jest na razie w fazie projektu i opracowania, by mógł, w jak najlepszy sposób działać  i być narzędziem, które pomoże zaktywizować młodzież i pobudzić ją do działań lokalnych.  O jego wprowadzeniu i zasadach funkcjonowania poinformujemy już wkrótce.

 

Galeria zdjęć: