Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Goście z Lehrte22 listopada 2022

Krótką wizytę złożyli w naszym mieście przyjaciele z niemieckiego Lehrte. Axel Siemon i Burkhard Hoppe przybyli do Trzcianki w czwartek, 17 listopada, i towarzyszyli nam w otwarciu ul. Dąbrówki. W piątek mieli okazję spotkać się w ratuszu z włodarzem miasta, urzędnikami i byłym burmistrzem Markiem Kupsiem. Nie zabrakło wizyty w straży pożarnej, gdzie był czas na wspomnienia z minionych, wspólnych udziałów w zawodach strażackich. Goście spotkali się ze swoimi przyjaciółmi, poznali dyrektorów placówek kultury i uczestniczyli w otwarciu wystawy pn. „Archeologiczne wędrówki Pana Hesslera” w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej.

 

Głównym celem wizyty było odnowienie kontaktów po przerwie spowodowanej covidem oraz określenie planów na rok 2023, kiedy to w październiku będzie przypadło 20-lecie podpisania Porozumienia Miast Partnerskich.