Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Gala Sportu 202029 kwietnia 2021

Na zdjęciu znajdują się osoby wyróżnione podczas Gali Sportu 2020

W środę (28 kwietnia br.) w Centrum Integracji Społecznej w Trzciance, w zaostrzonym reżimie sanitarnym, odbyła się Gala Sportu 2020 – wydarzenie podsumowujące najważniejsze sukcesy sportowe w minionym roku i wyróżniające najbardziej utytułowanych zawodników, trenerów i działaczy. Ze względu na epidemię, 2020 rok był bardzo ubogi w wydarzenia sportowe, jednak nasi zawodnicy odnieśli wiele znaczących sukcesów rangi krajowej i międzynarodowej.

 

Burmistrz Trzcianki Krzysztof W. Jaworski wręczył wyróżnienia, które zostały przyznane na podstawie wniosków złożonych przez kluby sportowe i stowarzyszenia. Łącznie uhonorowano szesnaścioro osób.

 

Po wyróżnieniach, specjalnie dla naszych sportowców, motywacyjne przesłanie i gratulacje przekazał w formie filmu Marcin Waliński – pochodzący z Trzcianki siatkarz, grający na pozycji przyjmującego. Od sezonu 2020/2021 występuje w drużynie Ślepsk Malow Suwałki w siatkarskiej PlusLidze.

 

Osoby wyróżnione:

 

 • Igor Hałuja – młody szachista, który w 2020 r. odniósł kilka znaczących sukcesów na arenie krajowej.
  2. miejsce w turnieju szachowym „Szachy dla dzieci” w Strzelcach Krajeńskich; 1. miejsce w Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Miasta Złotowa; 2. miejsce w turnieju szachowym „Zimowe ferie z szachami” w Lusowie; 4. miejsce w „IV Feryjnym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży o Puchar Prezesa klubu Luks Feniks Mrocza”. 5. miejsce w „Karkonoskim Turnieju Feryjnym” w Jeleniej Górze; 3. miejsce w „II Plenerowym Turnieju Szachowym” w Wałczu – kat. juniorów do lat 14, 5. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Sypniewie; 8. miejsce w X Międzynarodowym Memoriale Szachowym Ferdynanda Dziedzica – Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich w Trzciance kat. juniorów młodszych; 1. miejsce w Internetowym Turnieju Szachowym „20 twarzy zdrowia i profilaktyki” w Trzciance kat. klasy I-IV.
 • Julia Piasecka – trenuje w UKS Copal od pięciu lat. Sezon 2020 był dla młodej kajakarki pełen sukcesów. Julia zdobyła trzy złote medale podczas Mistrzostw Polski, złoto i srebro podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz kilka medali w zawodach niższej rangi. Julia została powołana do kadry Wojewódzkiej Młodzików Wielkopolskiego Związku Kajakowego. Mimo bardzo młodego wieku, zawodniczka była dwukrotnie powoływana w 2020 r. na zgrupowanie najlepszych w kraju młodziczek przez Polski Związek Kajakowy.
 • Karolina Zapała – trenuje w UKS Copal Trzcianka od 4 lat. Zaangażowanie w pracę treningową przynosi efekt w postaci coraz lepszych wyników sportowych. W 2020 roku, kajakarka wywalczyła złoty medal w wyścigu K-2 na 2000 m podczas Mistrzostw Polski Młodziczek, a także zdobyła srebrne medale podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego, Mistrzostw Zrzeszenia LZS oraz kilka medali w zawodach niższej rangi. Karolina została powołana do kadry Wojewódzkiej Młodzików Wielkopolskiego Związku Kajakowego.
 • Michał Strzelczak – trenuje podnoszenie ciężarów w UKS Copal Trzcianka od 2019 r. W 2020 r., Michał zajął 7. miejsce podczas Mistrzostw Polski Młodzików w kategorii wagowej do 67 kg oraz zdobył srebrny medal podczas Mistrzostw Wielkopolski do lat 15. W rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego, zawodnik zdobył 3 punkty. Młody wiek Michała, który jeszcze przez dwa sezony będzie startował w kategorii młodzika, daje spore nadzieje na jeszcze większe sukcesy. Zawodnik jest powoływany do kadry Wojewódzkiej Młodzików w podnoszeniu ciężarów.
 • Wiktor Hałuja – młody szachista, który w 2002 r. odniósł kilka znaczących sukcesów na arenie krajowej: 1. miejsce w turnieju szachowym „Szachy dla dzieci” w Strzelcach Krajeńskich; 1. miejsce w turnieju szachowym „Zimowe ferie z szachami” w Lusowie; 6. miejsce w „IV Feryjnym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży o Puchar Prezesa klubu Luks Feniks Mrocza; 2. miejsce w „Karkonoskim Turnieju Feryjnym” w Jeleniej Górze; 13. miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w Sypniewie; 7. miejsce w X Międzynarodowym Memoriale Szachowym Ferdynanda Dziedzica – Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich; 1. miejsce w Internetowym Turnieju Szachowym „20 twarzy zdrowia i profilaktyki” kat. Klasy V-VIII w Trzciance
 • Oliwia Tomkalska – trenuje podnoszenie ciężarów w UKS Copal Trzcianka od 4 lat. W 2020 r. wywalczyła pierwszy w historii trzcianeckich ciężarów złoty medal Mistrzostw Polski w kategorii juniorek młodszych (do 49 kg). Złoty medal zdobyła również podczas Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Zawodniczka regularnie jest powoływana  na zgrupowania treningowe kadry Wojewódzkiej Juniorek. Wyniki osiągnięte w 2020 r. dają Oliwii szanse na powołanie do kadry narodowej juniorek w podnoszeniu ciężarów.
 • Arleta Flisikowska – instruktorka i wybitna zawodniczka warcabowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rychlik, która od najmłodszych lat osiąga sukcesy w rozgrywkach każdego szczebla. Pani Arleta od 2002 r, należy do ścisłej kadry Polski, z dumą reprezentując  i promując gminę Trzcianka podczas najważniejszych turniejów krajowych i zagranicznych. Jednym z najważniejszych sukcesów zawodniczki było zwycięstwo w Pucharze Świata w Rydze w 2019 r., natomiast w 2020 roku, Arleta Flisikowska zdobyła sukcesy indywidualne, takie jak: 6. miejsce w turnieju w Pucharze Świata – Turkish Open, Antalya (Turcja), 1. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet, 2. miejsce w Otwartych Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS, a także 1. miejsce w Antywirusowych Igrzyskach Warcabowych On-line
 • Paula Kułaga – od dwóch lat rywalizuje podczas najważniejszych zawodów krajowych i międzynarodowych, znakomicie promując Trzciankę. W 2020 r. Paula Kułaga zdobyła złote medale podczas Mistrzostw Polski Seniorów w kategorii +78 kg oraz podczas Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii +78 kg. Judoczka reprezentowała Polskę podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w Judo w Pradze. W ramach kadry narodowej juniorów w judo, zawodniczka startuje w najważniejszych zawodach międzynarodowych, walcząc o kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Wywalczony w ubiegłym roku w Trzciance tytuł Mistrzyni Polski jest już piątym z rzędu obronionym tytułem mistrzowskim wśród seniorek.
 • Beata Wołk – jest  liderką nieformalnej grupy Fabryka Nordica Trzcianka, zaangażowaną w działalność społeczną na rzecz aktywności sportowej i rekreacyjnej. Zawodnik, trener, sędzia nordic walking, animator, instruktor kilku specjalności, nauczyciel wychowania fizycznego, promotorka morsowania. W 2020 r. osiągnęła sukcesy indywidualne oraz drużynowe w nordic walking, w tym II miejsce podczas III Zimowych Mistrzostw Polski Nordic Walking. Podczas minionego roku, pani Beata zdobyła też kolejne uprawnienia i odbyła szkolenia, podnoszące jej dotychczasową wiedzę. Jest organizatorką licznych rajdów nordic walking na terenie gminy Trzcianka.
 • Hubert Odwrot – prezes i jeden z trzech założycieli trzcianeckiego klubu biegowego 3:33 TEAM, poprzez który propaguje aktywność fizyczną wśród mieszkańców Trzcianki. Od wielu lat promuje Trzciankę podczas wielu biegów na całym świecie. Pan Hubert ukończył do tej pory 70 maratonów na sześciu kontynentach, w sumie ponad dwieście biegów na różnych dystansach. Kilkanaście razy stawał na podium w różnych biegach. Założony przez Huberta Odwrota klub skupia biegaczki i biegaczy z całej Polski. Sekcja Trzcianka liczy 11 zawodników, a cały klub zrzesza 33 osoby, biegające oraz tzw. wozy serwisowe w postaci członków rodzin.
 • Marek Kolebuk – to biegacz amator, założyciel klubu MG Running Team, do którego należą mieszkańcy Trzcianki. Pan Marek służy im doświadczeniem, radą i prowadzi wspólne treningi, znacząco wpływając na rozwój sportowy młodszych kolegów. Uczestnik wielu imprez biegowych z sukcesami w kategorii wiekowej 50+. Wg dzienników prowadzonych przez Marka Kolebuka od 11 lat, przebiegł on w sumie około 42 tys. kilometrów. W swojej przygodzie z bieganiem, m.in. trzykrotnie zajmował miejsca na podium podczas Mistrzostw Polski Weteranów, dwukrotnie wygrał półmaraton, a raz maraton w Poznaniu. W 2020 roku, pan Marek zajął 2. miejsce w półmaratonie im. Józefa Noji w Pęckowie oraz stanął na podium podczas biegu im. Tadeusza Zielińskiego w Trzciance w dwóch kategoriach.
 • Marcin Ćwirzeń – jest nie tylko zawodnikiem biegów przeszkodowych OCR, które uprawia z licznymi sukcesami, ale także trenerem. Prowadzi zajęcia crossfitowe i OCRowe zarówno dla dzieci jak  i dorosłych. Jest współorganizatorem ogólnopolskiego biegu przeszkodowego Wolf Race w Trzciance, cieszącego się z roku na rok coraz większą popularnością. Do największych sukcesów pana Marcina w 2020 roku należy zdobycie srebrnego medalu podczas 10 km Valmorel Francja Spartan Race Winter, zajęcie drugiego miejsca w biegu militarnym organizowanym przez jednostki specjalne GROM – GROM CHALLANGE 25 km w umundurowaniu i plecakiem 20 kg, wywalczenie brązowego medalu podczas Liberec Czechy Spartan Race Ultra 55 km 60 przeszkód, zakwalifikowanie się na Mistrzostwa Świata Abu Dhabi 21 km Spartan Race 2021, Mistrzostwa Świata USA 50 km Spartan Race  Ultra 2021, Mistrzostwa Europy 21 km Spartan Race. Marcin Ćwirzeń wystąpił także w programie Ninja Warrior w telewizji  Polsat, gdzie dotarł do półfinału.
 • Michał Żyliński – od wielu lat godnie promuje Trzciankę na polskich i europejskich szosach. W 2020 r. wystartował w kilku zawodach organizowanych w kraju oraz poza jego granicami. Dwukrotnie zajął wicemistrzostwo Polski w Kolarstwie Szosowym Osób Niepełnosprawnych. Zajął również dwukrotnie drugie miejsce podczas zawodów Pucharu Europy w Lublinie i słowackim Puchovie. Dzięki swojej znakomitej postawie, Michał Żyliński wywalczył 2. miejsce w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI w kategorii MH2 za sezon 2020.
 • Wojciech Siadak – z trzcianeckimi ciężarami związany jest od 1989 r., najpierw jako zawodnik w MKS Lubuszanin Trzcianka, a następnie jako trener i działacz w UKS Copal Trzcianka. Duża wiedza i doświadczenie sportowe w znacznym stopniu przyczyniają się do podnoszenia poziomu sportowego zawodników trzcianeckiego klubu. Zaangażowanie i ciężka praca zaowocowały powołaniem Pana Wojciecha na asystenta trenera Kadry Wojewódzkiej. W 2019 roku uzyskał tytuł instruktora sportu w dyscyplinie podnoszenie ciężarów oraz licencji Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Sezon 2020 przyniósł pierwszy w historii trzcianeckich ciężarów złoty medal Mistrzostw Polski, który zdobyła Oliwia Tomkalska.
 • Jacek Moroz – wieloletni trener, który zajęcia z trzcianecką młodzieżą w UKS Copal Trzcianka prowadzi od 2006 r. Przez 15 lat swojej pracy, jego wychowankowie zdobyli setki medali podczas startów regatowych, reprezentowali Polskę podczas zawodów międzynarodowych i przywieźli do Trzcianki 14 medali z zawodów rangi Mistrzostw Polski. Tylko w minionym sezonie, kajakarki wywalczyły trzy złote medale podczas Mistrzostw Polski i dwa złote medale podczas zawodów zaliczanych do rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego.
 • Józef Jopek – wieloletni działacz sportowy oraz trener judo. W 2020 roku obchodził jubileusz 50-lecia działalności w dyscyplinie sportowej judo. Podczas swojej kariery był zawodnikiem, instruktorem, a później trenerem. Od wielu lat, pan Józef jest członkiem Zarządu Polskiego Związku Judo. Od kilkunastu lat pracuje z trzcianecką młodzieżą. Jego praca i zaangażowanie widoczne są nie tylko na matach krajowych ale również zagranicznych, ponieważ wychowankowie Józefa Jopka osiągają znaczące sukcesy. W 2020 r. zorganizował w Trzciance Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów, podczas których, jego podopieczna i reprezentantka kadry narodowej Paula Kułaga wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski.

Gala Sportu 2020 – prezentacja