Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Festiwal Warcabowy w Rychliku17 sierpnia 2021

STAŁO SIĘ !!! Zgodnie z tradycją do 3 razy sztuka!? 2 razy były przekładane MP w grze błyskawicznej i aktywnej oraz Drużynowych Mistrzostwa Polski w warcabach. 14 sierpnia – dzień w którym wszystkie drogi najlepszych warcabistów w Polsce prowadziły do Rychlika tworząc to miejsce „Stolicą Warcabową”. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Trzcianki Krzysztof Jaworski, wykonując symbolicznie pierwsze ruchy z najbardziej utytułowaną zawodniczką naszego klubu – Arletą Flisikowską.

 

W sobotę w tzw. Blitza do rywalizacji przystąpiło 55 zawodników i 18 zawodniczek z całej Polski między innymi ze Szczecina, Horyńca Zdroju, Oleszyc (podkarpacie), Warszawy, Wrocławia itd. Wśród nich cała rzesza byłych Mistrzów Polski, finalistów tegorocznych MŚ, oraz dużo młodych zawodników do lat 10 i 13, którzy chcieli spróbować się z najlepszymi. Po zaciętych pojedynkach i 13-u rundach najlepszymi okazali się :

wśród Mężczyzn:
1. Jakub Gazda – MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki
2. Krzysztof Kortas – LUKS Zefir Janikowo
3. Łukasz Kosobudzki – MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki
wśród Kobiet:
1. Marta Bańkowska – UKS Struga Marki
2. Natalia Sadowska – WKS Admirał PC Best Szczecin
3. Arleta Flisikowska – SRW Rychlik

 

W godzinach popołudniowych rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej. Zwycięską drużyną okazała się Mazovia Mińsk Mazowiecki (pokazali, że ten dzień należał właśnie do nich), drugie miejsce wywalczyła drużyna Roszady Lipno i 3 LKS Olimp Błonie.

 

Po wyczerpującej sobocie (26 rund) w niedzielę od 9:00 rozpoczęła się gra aktywna. W walce o medale zagrało 59 zawodników i 20 zawodniczek. ( rund tempo gry 15+5 (5 sekund dodatkowo za każde posunięcie). W bardzo wyrównanej walce wśród mężczyzn zwyciężył: Mateusz Niczyporuk – UKS Roszada Lipno, srebrny medal Karol Dudkiewicz – LKS Olimp Błonie i brąz Łukasz Kosobudzki – MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki.

 

Wśród pań klasę pokazała i pewnie zwyciężyła Natalia Sadowska WKS Admirał PCBEST Szczecin, srebro dla miejscowej zawodniczki Arlety Flisikowskiej – SRW Rychlik i brąz wywalczyła Marta Bańkowska – UKS Struga Marki.

 

Bardzo dziękujemy tym, co przybyli do Rychlika powalczyć przy warcabnicach, mamy nadzieję, że warto było a ci co nie byli niech żałują. Atmosfera i rywalizacja naprawdę na bardzo wysokim sportowym poziomie. Wszystko to mogło się odbyć dzięki przychylności sponsorów. Wspomogli nas :

 

Gmina Trzcianka, Nadleśnictwo Trzcianka, PZ LZS w Czarnkowie, Szkółka Mareckich oraz firmy: SF-CHESS, Amal2, AZ-MOT, Piekarnia Rogalik, Vilmax, LOFT Design, Gospodarstwo Rolne G.Filipiak i A.Owczarczak i Sołectwo Rychlik

 

Jeszcze raz bardzo dziękujemy i już dzisiaj zapraszamy za rok. Do ponownego zobaczenia w słonecznym Rychliku.