Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Dzwonił już rachmistrz?7 lipca 2021

 

 

baner dotyczący narodowego spisu powszechnego

 

1 kwietnia ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. To ogólnopolskie badanie, które wykonuje się raz na 10 lat, z obowiązkowym udziałem wszystkich obywateli.

 

Spisu możemy dokonać na trzy sposoby:

  • sami poprzez stronę internetową www.spis.gov.pl
  • przez telefon w rozmowie z rachmistrzem spisowym. Rachmistrz dzwoni z numeru 22 828 88 88 – wyłącznie do osób, które nie dokonały wcześniej samospisu. Ze względu na pandemię możliwe są wyłącznie spisy telefoniczne, rachmistrz nie przyjdzie z wizytą domową. Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99 i również poprzez aplikację dostępną na stronie rachmistrz.stat.gov.pl. Możemy również wyprzedzić rachmistrza, dzwoniąc pod numer infolinii 22 279 99 99.
  • Jeżeli jednak wolimy spisać się samemu,  a nie mamy dostępu do internetu, możemy odwiedzić Urząd Miasta. Po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty możemy dokonać spisu także w tym miejscu.

Narodowy Spis Powszechny trwa do końca września i jest obowiązkowy.