Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Dzień Kobiety Wiejskiej17 października 2022

15 października 2022 r. w Niekursku odbył się ,,Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich”. Organizatorem spotkania był sołtys Niekurska, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich „Niekurszczanki” oraz Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance Filia w Niekursku.

 

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości przez sołtysa Czesława Kozickiego i Panią Annę Olczak- Hałuszczak. Następnie dzieci i młodzież z Niekurska przedstawiły legendę o Rościsławie.
Kolejnym punktem był występ Pani Izabeli Lewandowskiej – Zywer, która jest laureatką wielu festiwali oraz programów muzycznych. Pani Izabeli akompaniował Pan Przemysław Nowaczyk.

 

Po występie zaproszeni goście mogli poczęstować się potrawami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich „Niekurszczanki”, były to m.in. gołąbki z dziczyzny w sosie grzybowym lub pomidorowym, zupa serowa z pulpetem, różnego rodzaju sałatki, a także własnoręcznie wypiekany chleb. Nie obyło się bez słodkich ciast, deserów, a także specjalnego tortu. Burmistrz wręczył gościom słodki upominek w postaci czekolad.
Następnie wieczór gościom umilali muzycy z Klubu Seniora w Trzciance.

 

 

Fot. Adrian Olszewski, Karolina Boch – Bobik

 

 

Na zdjęciu widać aktorów przedstawienia o Rościsławie