Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Dzieci z kresów odwiedziły Trzciankę19 sierpnia 2021

Dnia 18 sierpnia br. dzieci z Mościszek z rejonu wileńskiego odwiedziły Trzciankę. Kolonie kresowe corocznie organizuje Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży w Pile. Do naszego miasta przybyli na zaproszenie Biblioteki Parafialnej w Trzciance.

Cały dzień wrażeń: patriotyczne przywitanie pod Pomnikiem Niepodległości, lekcja historii w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej, wizyta w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury, zabawa i poczęstunek w Centrum Integracji Społecznych, zwiedzanie Parku Ryb Słodkowodnych, aktywny wypoczynek nad jeziorem Sarcze z WOPR-owcami. Dzieci szybko polubiły Trzciankę i nie miały czasu na nudę. Na zakończenie wizyty zaproszono wszystkich na leśną strzelnicę, gdzie czekała pyszna grochówka od pana Henyka, zabawa z animatorem i upominki od Burmistrza Trzcianki.

Dziękujemy ks. Jarosławowi Wąsowiczowi i panu Edwinie Klessie za zorganizowanie wizyty dzieci z kresów w naszym mieście. Zapraszamy za rok do Trzcianki, którą trudno wymówić, ale łatwo polubić!