Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Doglądali postępu prac przy DW 17816 września 2020

15 września br. Krzysztof Paszyk poseł na sejm RP, Wojciech Jankowiak wicemarszałek województwa wielkopolskiego oraz Jarosław Maciejewski wiceprzewodniczący sejmiku województwa wielkopolskiego doglądali budowę nowej, alternatywnej drogi na odcinku Wałcz-Oborniki przy drodze DW 178. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele władz Trzcianki, lokalni politycy oraz media. Zgromadzonym informacje o postępach inwestycji przybliżył Paweł Katarzyński dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

 

Blisko 200 metrów nowej drogi będzie stanowiło zarówno dojazd do terenu późniejszej przebudowy nasypu, jak i zostanie wykorzystana jako objazd zamkniętego odcinka. Roboty budowlane mają się zakończyć w grudniu br. Wykonawcą inwestycji o wartości ponad 1,5 mln złotych jest firma Colas.

 

Niecodzienne spotkanie było doskonałą okazją do poruszenia wielu innych istotnych spraw dla mieszkańców Trzcianki. Rozmawiano m.in. o przygotowaniach do zaprojektowania koncepcji budowy obwodnicy miasta, którą realizować będą wspólnie Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu oraz gmina Trzcianka.

 

Doglądali postępu prac przy DW 178 🛣15 września br. Krzysztof Paszyk poseł na sejm RP, Wojciech Jankowiak…

Opublikowany przez Miasto i Gmina Trzcianka Środa, 16 września 2020