Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

DOFE2022 i koncert Imasleep w Trzciance10 października 2022

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2022, mieszkańcy Trzcianki mieli możliwość uczestnictwa w wydarzeniach obejmujących zagadnienia na trzech płaszczyznach: odkryć historię i naszą przeszłości w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej, poznać teraźniejszość i projekty realizowane dzięki unijnym środkom finansowym oraz wpłynąć na przyszłość gminy poprzez głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2023.

 

W piątek, 7 października br., w południe na Placu Pocztowym, oficjalnie otworzona została wystawa plenerowa pn. „Efekty Funduszy Europejskich w gminie Trzcianka”, prezentująca największe projekty zrealizowane w gminie Trzcianka, dzięki wsparciu unijnych środków finansowych. Obok, w namiocie Urzędu Miejskiego zainstalowany został Mobilny Punkt Budżetu Obywatelskiego, gdzie mieszkańcy mieli możliwość oddania głosów na projekty złożone w ramach BO2023.

 

Wieczorem w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Młodzi artyści z zespołu imasleep, Karol Kułakowski – wokalista pochodzący z Trzcianki oraz Filip Kazimierczak – multi– instrumentalista z Opola, dzięki nastrojowej muzyce przenieśli publiczność do magicznego i kojącego świata dźwięków. Mini-koncert towarzyszył promocji Kroniki Ziemi Trzcianeckiej nr 12 oraz nowej książki Roberta Kraszczuka „Znaleziska i informacje o zapinkach na Ziemi Wałeckiej i w jej okolicach”. Podczas muzealnego eventu autorzy artykułów opowiedzieli o swoich pracach opublikowanych w kronice i zachęcili do jej przeczytania. Natomiast Pan Robert przybliżył zebranej widowni zagadnienie zabytkowych spinek do płaszczy, znalezionych na terenach Ziemi Wałeckiej i zdradził, co można z nich wyczytać. Po części naukowej odbył się słodki poczęstunek.