Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Debata Pokoleń z okazji 292. Rocznicy nadania praw miejskich Trzciance6 marca 2023

debata pokoleń w UMT- na zdjęciu rada seniorów i rada młodzieży

 

 

W piątek, 3 marca br., w Urzędzie Miejskim Trzcianki miała miejsce Uroczysta Debata Pokoleń, zorganizowana z okazji 292. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance. Inicjatorami spotkania byli Burmistrz Trzcianki Krzysztof W. Jaworski oraz Sekretarz Alina Matkowska, a w dyskusji udział wzięła Trzcianecka Rada Seniorów oraz Młodzieżowa Rada Gminy Trzcianka. Prowadzącym debatę był Przemysław Duda z Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance.

 

Wydarzenie rozpoczęło się krótkim wstępem dotyczącym 292. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance, przygotowanym przez Pawła Krajewskiego z Muzeum Ziemi Nadnoteckiejj. Zebrani rozmówcy mieli okazję zapoznać się z kilkoma ciekawostkami historycznymi dotyczącymi lokacji miasta oraz mieli możliwość obejrzeć krótki film „Trzcianka kiedyś i dziś” przygotowany ze zbiorów Muzeum Zuemi Nadnoteckiej oraz Urzędu Miejskiego Trzcianki.

 

Sama debata dotyczyła przyszłości Trzcianki oczami rożnych pokoleń. Zebrane Rady rozmawiały na temat swoich wizji wspólnego życia w naszym mieście. Poruszono tematy nie tylko dotyczące nowej infrastruktury, jak chociażby ścieżki rowerowe, ale również podjęto temat nowych miejsc pracy, spraw społeczno-socjalnych oraz możliwości rozrywki czy rekreacji.
Po raz pierwszy zostało zorganizowane spotkanie trzcianeckich seniorów z młodzieżą, które zostało pozytywnie odebrane przez jednych i drugich. Burmistrz Trzcianki, jak i przewodniczący obu rad wykazali zainteresowanie podobnymi debatami w przyszłości.

 

A czy Wy również chcielibyście wziąć udział w takiej debacie?
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji -> KLIK , a już wkrótce na TV Trzcianka pojawi się krótka relacja z wydarzenia.