Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Burmistrz spotkał się z sołtysami10 lutego 2021

W Centrum Integracji Społecznej w Trzciance odbyło się spotkanie burmistrza Trzcianki z sołtysami.

 

Podczas zebrania poruszono wiele tematów. Burmistrz opowiedział o rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych, w ramach którego zostanie wydzielona kwota dla gmin, w których niegdyś funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Będą to środki przeznaczone na rozbudowę infrastruktury, rewitalizację, budowę, rozbudowę oraz modernizację kanalizacji, przepompowni, wodociągów, na przełącza do sieci gazowych, a także na budowę infrastruktury społecznej. Gmina mogła wybrać trzy projekty i zgłosiła: Pokrzywno – budowa dróg, Runowo – budowa dróg oraz Nową Wieś – budowa remizy. Na liście rezerwowej znalazła się Wrząca – budowa sali wiejskiej, która może zająć miejsce Nowej Wsi w przypadku, gdy Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa nie uwzględni wniosku o budowę remizy.

 

Sołtysi dowiedzieli się także, iż dzięki współpracy z Czarnkowsko-Trzcianecką Lokalną Grupą Działania, we Wrzącej ma powstać wiata z przystankiem rowerowym.

 

Oprócz omówienia bieżącej sytuacji w sołectwach, włodarz wręczył podziękowania za udział w konkursie „Świąteczny Czas”.