Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Burmistrz przekazał trzcianeckiej komendzie alkomat15 września 2022

12 września br., Burmistrz Trzcianki Krzysztof W. Jaworski wręczył na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie podinsp. Mikołaja Szydzika urządzenie mobilne w postaci alkomatu Drager 9510 IR do pomiaru stanu trzeźwości. W przekazaniu sprzętu uczestniczył również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie nadkom. Jakub Namerła oraz Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Trzciance kom. Bernard Cimcioch. Sprzęt o wartości 19.757,61 zł został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

Alkomat to zaawansowane urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Posiada dwa niezależne od siebie systemy pomiarowe – sensor elektromechaniczny oraz czujnik podczerwieni, dzięki czemu pomiar jest precyzyjny.

 

Każdy mieszkaniec będzie mógł sprawdzić swój stan trzeźwości zanim wsiądzie za kierownicę, co pozwoli na wzrost skuteczności działań profilaktycznych.