Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Budowa kanalizacji na ulicy za Jeziorem rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu!6 sierpnia 2021

W dniu 5 sierpnia 2021 r., w siedzibie Zakładu Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o. w Trzciance, podpisano umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ulicy Za Jeziorem w Trzciance”.

 

Najkorzystniejszą ofertę złożył Zakład Inżynierii Lądowej ,,HYDROSTAL” – Michał Turostowski, z Połajewa. Cena oferty to 2 080 000,00 zł netto, czyli 2 558 400,00 zł brutto.

 

Umowę w imieniu spółki podpisał Prezes Zarządu – Marek Władysław Kupś – w obecności burmistrza Trzcianki Krzysztofa W. Jaworskiego, pani Justyny Markowicz, która będzie pełniła funkcję inspektora nadzoru oraz p. Romana Dacków – specjalisty ds. technicznych.

 

Wykonawcę reprezentowali panowie Daniel i Michał Turostowscy.

 

Zamówienie obejmuje budowę m.in.:

  • sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o długości 1293,5 m,
  • 32 przyłączy kanalizacji sanitarnej o długości 188,1m,
  • sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej o długości 1749,5 m,
  • 2 przepompowni ścieków wraz z wewnętrznymi liniami zasilającymi i zagospodarowaniem terenu, dla odprowadzenia ścieków do istniejącego systemu kanalizacji w ulicy Piotra Skargi (P1, P2 ).

 

W dotychczasowej historii spółki jest to największa tzw. ,,inwestycja własna”, która będzie finansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Mieszkańcy ulicy od wielu lat oczekiwali na rozpoczęcie robót. Należy przypomnieć, że jest to niezwykle urokliwy i atrakcyjny inwestycyjnie obszar, na którym znajduje się wiele działek przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe jedno i wielorodzinne.

 

Liczymy na to, że inwestycja w sposób znaczący zmieni widok ulicy oraz poprawi komfort życia jej mieszkańców, zachęcając jednocześnie inwestorów do lokowania tam kapitału. Dodać jeszcze należy, że droga ulicy Za Jeziorem zostanie odtworzona z masy bitumicznej na całej szerokości, a jej część zostanie przeznaczona dla rowerzystów w formie ścieżki pieszo – rowerowej.

 

Zakończenie robót planowane jest na październik przyszłego roku.