Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

BPiCK w Trzciance szóstą Biblioteką w Polsce11 grudnia 2020

10 grudnia odbyła się 10. Gala Rankingu Bibliotek. Było to ważne wydarzenie dla Trzcianki, ponieważ Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny zajęła pierwsze miejsce w Wielkopolsce oraz szóste w skali całego kraju.

 

W tym trudnym dla nas wszystkich roku, już po raz dziesiąty Instytut Książki i „Rzeczpospolita” nagrodzili najlepsze biblioteki w Polsce, doceniając w ten sposób zaangażowanie samorządów, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów.

 

W klasyfikacji najlepszych bibliotek w całym kraju, zwyciężyła Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Sianów, która w dwóch ostatnich latach plasowała się na drugim i pierwszym miejscu. Trzcianecka BPiCK trzeci rok z rzędu zajęła szóstą lokatę. To wspaniały wynik. Naszym koleżankom i kolegom serdecznie gratulujemy!