Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej
  • Strona główna
  • >
  • Aktualności
  • >
  • Apelujemy, aby mieszkańcy, którzy posiadają psy lub koty szczególnie zadbali o bezpieczeństwo swoich podopiecznych w noc sylwestrową.

Apelujemy, aby mieszkańcy, którzy posiadają psy lub koty szczególnie zadbali o bezpieczeństwo swoich podopiecznych w noc sylwestrową.31 grudnia 2020

Dbanie o komfort i bezpieczeństwo zwierząt to obowiązek ich właścicieli. I chociaż tegoroczny Sylwester będzie znacznie spokojniejszy, niż dotąd, to fajerwerki są nieuniknione.

 

Pamiętajmy, że psy mają słuch dużo lepszy od nas. To sprawia, że głośny dla nas wybuch, dla niego ma zwielokrotnioną siłę.

 

Huk petard płoszy zwierzęta, a część z nich – w poszukiwaniu schronienia – trafia pod koła samochodów. W tym okresie w schroniskach obserwuje się wzmożony ruch. Przybywa wiele psów, które uciekły właśnie w trakcie puszczania fajerwerków w Nowy Rok.

 

Jeśli zwierzę nie jest zachipowane to powinno posiadać zawieszkę – adresatkę z kontaktem do właściciela. To pomoże szybciej je odnaleźć.

 

Prosimy pamiętać, że od naszej odpowiedzialności zależy los naszych czworonożnych pupili.