Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Aktywni dla klimatu - aktywna podróż do szkoły13 maja 2022

Bądź aktywny dla klimatu!

Wybierz rower zamiast samochodu.

 

aktywni dla klimatu- aktywna podróż do szkoły - na plakacie dzieci na rowerach

 

 

Lubisz jeździć na rowerze, na rolkach czy hulajnodze? Posiadasz kartę rowerową?

Weź udział w konkursie i wygraj plecak solarny z panelem fotowoltaicznym!

 

 

Podniesienie świadomości dzieci i młodzieży na temat wagi decyzji dotyczących sposobu przemieszczania się w kontekście ochrony klimatu jest bardzo istotne, a dostrzegając aktywność fizyczną uczniów szkół podstawowych w gminie Trzcianka i chcąc ją jeszcze bardziej promować wśród naszych najmłodszych mieszkańców,

Urząd Miejski Trzcianki organizuje w dniach 16 maja – 15 czerwca 2022 r. konkurs „Aktywni dla klimatu – aktywna podróż do szkoły”.

 

Konkurs polega na aktywnych podróżach do szkoły, pojazdami drogowymi napędzanymi siłą mięśni, czyli rowerem, na rolkach, deskorolce czy hulajnogą.

Rejestracja aktywnych podróży prowadzona będzie każdego dnia konkursu poprzez odnotowanie przejazdu w dzienniku rowerowym przez szkolnego koordynatora konkursu poprzez postanowienie pieczątki w odpowiedniej rubryce. O kolejności w Konkursie decydować będzie liczba zebranych pieczątek.

 

Z każdej zgłoszonej szkoły wygrywa jeden uczeń, który otrzyma główną nagrodę, którą jest plecak  solarny z panelem fotowoltaicznym, pozwalający na ładowanie sprzętu elektronicznego.

 

 

 

Szczegóły w regulaminie :

 

regulamin konkursu aktywna podróż do szkoły