Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

52. sesja Rady Miejskiej Trzcianki5 września 2022

W ostatnim dniu wakacji, 31 sierpnia, odbyło się posiedzenie trzcianeckich radnych. Miłym akcentem rozpoczynającym obradowanie było uhonorowanie i podziękowanie medalistom, którzy w ostatnich tygodniach odnieśli znaczące sukcesy na arenach międzynarodowych. Wyrazy uznania przekazano Idze Burdzie i jej trenerowi Wojciechowi Siadakowi za zdobycie dwóch brązowych medali w Mistrzostwach Europy w rwaniu i podrzucie ciężarów oraz Juli Piaseckiej i trenerowi Jackowi Morozowi oraz Markowi Kordkowi za dwa złote medale w kajakarstwie klasycznym w 21 Mistrzostwach Polski Młodzików K-1/2000 m oraz w Długodystansowych Mistrzostwach Polski K-1/5000 m.

W porządku obrad znalazło się blisko 25 projektów uchwał. Tradycyjnie dokonano zmian w budżecie gminy na rok 2022 i zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Ponadto, w temacie finansów wyrażono zgodę na zwiększenie pożyczek w Woj. Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizację budynku komunalnego mieszkalnego przy ul. Sikorskiego 40 i Kopernika 9 oraz zwiększono kapitał zakładowy TTBS poprzez wniesienie do spółki działek przeznaczonych pod teren budowy mieszkaniowej jednorodzinnej.

Drugim, dużym blokiem tematycznym były miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Radni pochylili się nad planem w obrębie geodezyjnym Stobno w rejonie ul. Kasztanowej, w obrębie geodezyjnym Stobno i Wrząca, w południowym rejonie wsi Siedlisko. Wyrażono również zgody na zamiany nieruchomości.

Przy projekcie uchwały w sprawie nazwy ronda u zbiegu ulic Staszica, Wieleńskiej i Akacjowej z propozycją nadania imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego wystąpił Pan Edwin Klessa. W wyniku dyskusji i głosowania ostatecznie zdecydowano pozostawić propozycję mieszkańców – rondo Działkowców.

W przededniu rozpoczęcia roku szkolnego trzcianeccy rajcy dokonali zmian w uchwałach dotyczących wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego, w sprawie Trzcianeckiego Bonu Żłobkowego, wspólnej obsługi administracyjnej, finansowej i organizacyjnej oraz obowiązkowego wymiaru godzin zajęć niektórych nauczycieli.

W związku z zamiarem powołania Trzcianeckiej Rady Pożytku Publicznego radni wskazali Panią Martę Matkowską, Pana Marcina Walkowiaka i Pana Tomasza Tomczaka na swoich przedstawicieli.

Jednym z ostatnich punktów obrad było poparcie petycji w sprawie obniżenia stawki VAT na drewno opałowe i uznanie za bezzasadne skargi na dyrektora Centrum Usług Społecznych.

 

 

Na zdjęciu znajduje się sala sesyjna, na której siedzą radcy miejscy