Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

40-lecie Rodzinnych Ogrodów Działkowych6 maja 2021

6 maja 2021 r. obchodzimy 40. rocznicę uchwalenia ustawy o pracowniczych ogrodach działkowych. Z tej okazji, w samo południe, przedstawiciele Kolegium Prezesów ROD w Trzciance, w składzie: Andrzej Palczyński – prezes ROD „Malwa”, Ryszard Czuczman – prezes ROD „Relax” oraz Sebastian Zdanowski – prezes ROD „Spółdzielca”, złożyli kwiaty pod kamieniem upamiętniającym 250. rocznicę nadania Trzciance Praw Miejskich i Budowniczych Trzcianki.

 

Następnie, delegacja wzięła udział w spotkaniu z burmistrzem Trzcianki, podczas którego włodarz złożył na ręce Andrzeja Palczyńskiego – przewodniczącego Kolegium Prezesów ROD w Trzciance, list gratulacyjny z okazji jubileuszu oraz wyrazy najwyższego uznania dla wszystkich trzcianeckich działkowców.

 

Na terenie Trzcianki funkcjonuje obecnie pięć Rodzinnych Ogrodów Działkowych: ROD „Malwa”, ROD „Relax”, ROD „Spółdzielca”, ROD „Słonecznik”, ROD „Transportowiec”.

Na zdjęciu znajduje się trzech prezesów ROD w Trzciance, składających kwiaty przy kamieniu, w tle flagi Polski, Trzcianki i ROD.