Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

40. Bieg im. Tadeusza Zielińskiego w Trzciance i 9. HYDRO Tour20 września 2022

W niedzielę, 18 września br., po raz kolejny na Trzcianeckich ulicach wystartowała jubileuszowa edycja XL Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego im. Tadeusza Zielińskiego i IX Hydro Tour. Impreza sportowa miała na celu przypomnienie ważnej postaci – Tadeusza Zielińskiego – propagatora sportu. Pochodził on z Przyłęk, był mistrzem i rekordzistą kraju oraz uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

 

Zawody tego dnia gościły wielu bohaterów. Wśród nich była rodzina Zielińskich. Inną ważną postacią był Pan Józef Wrona – 83 letni sportowiec uczestniczący w każdej edycji biegu.

 

Już po raz kolejny Trzcianka gościła biegaczy i kolarzy z całej Polski. Tuż po godz. 9:00 imprezę otworzyły biegi dziecięce i młodzieżowe. Trasa została wyznaczona na ul. Żeromskiego.

 

Następnie ok. godz. 11.00 wystartował bieg główny na dystansie 10 km., wraz z wózkami aktywnymi oraz rywalizacją Nordic Walking na 4,6 km. Trasa biegu głównego, a także wyścigu rowerowego Hydro Tour przebiegała między innymi przez ul. Żeromskiego, Gorzowską, Wieleńską, Staszica, Mickiewicza oraz Prostą. Dla uczestników rajdu Nordic Walking organizatorzy przygotowali odrębną trasę przez ul. Lelewela, Sobieskiego, Parkową oraz Zielną. Zwycięzcą biegu głównego okazał się Pan Mikołaj Czechowicz, a wśród kobiet najlepszą była Pani Jolanta Pilarczyk. Wśród wózków aktywnych zwycięzcą został Pan Witold Misztela, a w klasyfikacji Nordic Walking zatriumfowała Pani Anna Urbaniak.

 

Tego dnia, o godz. 14:00 rywalizowali również zawodnicy, którzy wzięli udział w wyścigach rowerowych oraz handbikach w różnorodnych kategoriach na dystansie 30 km. Sportowcy wystartowali w kategoriach: rower szosowy, rower górski/inny oraz w parakolarstwie (kategoria H1-2, H3-5). Tryumfatorem wyścigu w kategorii rower szosowy został Pan Maks Brożyna, w rowerze górskim Pan Jacek Hoffman, w parakolarstwie H1-2 Pan Piotr Kacalski, a w parakolarstwo H3-5 Pan Orecny Maros.

 

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami z poszczególnych kategorii – KLIK