Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

„20 twarzy zdrowia i profilaktyki” - podsumowanie23 grudnia 2020

23 grudnia br., w Urzędzie Miejskim Trzcianki nastąpiło wręczenie nagród i podsumowanie konkursu plastycznego oraz muzyczno-filmowego, a także Turnieju Szachowego w ramach „20 twarzy zdrowia i profilaktyki” – cyklu działań propagujących edukację zdrowotną w Trzciance. Organizatorem akcji byli: Gminna Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz gmina Trzcianka.

 

Prace oceniała komisja w składzie: Krzysztof W. Jaworski burmistrz Trzcianki, Przemysław Przybylski przewodniczący GKRPA, Magdalena Ratajczak wiceprzewodnicząca GKRPA, Zenon Nikel sekretarz GKRPA, Ewa Ciepluch członek GKRPA.

 

W wyniku obrad jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

 

1. konkursie plastycznym dla uczniów klas I-IV szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Trzcianka:
– I miejsce – praca Liwii Wołoszyn z klasy IV c, SP Nr 2 w Trzciance,
– II miejsce – praca Marianny Jasielskiej z klasy III, SP w Rychliku,
– II miejsce – praca Patrycji Kurowskiej z klasy I , SP w Białej,
– III miejsce – praca Szymona Rybki z klasy IV, SP w Siedlisku,
– wyróżnienie – praca Igora Hałuji z klasy IV, SP Nr 3 w Trzciance,
– wyróżnienie – praca Miłosza Sulkowskiego z klasy IV, SP Nr 1 w Trzciance.

 

2. konkursie muzyczno-filmowa profilaktyka dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Trzcianka:
– I miejsce – piosenka „Narkotyk – nie tykam” w wykonaniu Viki i Ziomów eM.Ce (Wiktoria Paprocka oraz Agnieszka i Jakub) z SP w Rychliku,
– II miejsce – piosenka „Wierna” w wykonaniu Leny Furs z SP Nr 1 w Trzciance,
– II miejsce – piosenka „Ładnie” w wykonaniu Miłosza Zabiszaka z SP Nr 1 w Trzciance,
– III miejsce – „Sport to nie mit tylko ciało fit” w wykonaniu Wiktora Bafi, Leny Lebiody, Szymona Kity, Natalii Kurkowskiej i Roksany Targowskiej z SP w Białej,
– I wyróżnienie – Teatrzyk lalek + piosenka w wykonaniu Kingi Kaczmarzewskiej, Dominiki Matus i Wiktora Hałuji z SP Nr 3 w Trzciance,
– II wyróżnienie – piosenka „Cicho” w wykonaniu Martyny Stępień z SP w Białej,
– III wyróżnienie – piosenka „Seqence” w wykonaniu Maksymiliana Wyrzykowskiego oraz Jano Felsmanna z SP Katolicka w Trzciance,
– IV wyróżnienie –bajka, teatrzyk „Śmierdząca Królewna” w wykonaniu Gabrieli Góralskiej, Klaudii Kozioł, Aleksandry Styczeń oraz Zofii Jaworskiej z SP Łomnica.

 

Gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursach, młodym plastykom, muzykom i aktorom niezwykłego talentu oraz przede wszystkim doskonałej znajomości zdrowego trybu życia.
W ramach projektu „20 twarzy zdrowia i profilaktyki”, realizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminę Trzcianka, rozegrano także Internetowy Turniej Szachowy.

 

Zawodnicy rywalizowali przy wirtualnej szachownicy, jednak dzięki połączeniu wideo mogli widzieć siebie nawzajem.
W eliminacjach rozgrywanych w dwóch grupach systemem szwajcarskim wzięło udział 38 zawodników reprezentujących osiem szkół z Trzcianki, Rychlika, Białej, Siedliska i Łomnicy. Do finału awansowało po 8 uczniów z klas 1-4 oraz 5-8.

 

W grupie klas 1-4, najlepszy okazał się Igor Hałuja (SP 3 Trzcianka), wyprzedzając Anielę Burdajewicz (SP Rychlik) i Wojciecha Króla (SP 1 Trzcianka).
Wśród uczniów klas 5-8, po 7 finałowych rundach, aż trzech zawodników uzyskało 6 z 7 możliwych punktów i rozegrano dogrywkę. Po emocjonujących partiach, zawody na pierwszym miejscu zakończył Wiktor Hałuja (SP 3 Trzcianka), który ostatecznie pokonał Piotra Żebrowskiego (SP 1 Trzcianka). Trzecie miejsce zajął Maciej Węcławowicz (SP 3 Trzcianka).

 

Klasyfikacja drużynowa:
· I miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance
· II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Trzciance
· III miejsce: Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Lasu w Rychliku
· IV miejsce: Szkoła Podstawowa im. Podporucznika Alfreda Sofki w Białej
· V-VI miejsce: Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Siedlisku
· V-VI miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 2. im. Władysława Broniewskiego w Trzciance

 

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie:
https://www.chessmanager.com/tournaments/5117189180882944

 

„20 twarzy zdrowia i profilaktyki” to projekt realizowany przez Gminną Komisję Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Gminę Trzcianka, na który pozyskano 71 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, w ramach prowadzenia działań informacyjno-edukacyjnych, mających na celu zwiększenie świadomości na temat zachowań szkodliwych dla zdrowia i kształtujących prozdrowotny styl życia.