Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Projekt przebudowy Placu Pocztowego i Targowiska Miejskiego w Trzciance


W związku z rewitalizacją Placu Pocztowego w Trzciance, zamknięta całkowicie dla ruchu samochodowego i pieszego zostanie ul. Spokojna, na odcinku Plac Pocztowy – rondo Aleksandra Wizy.

Dojazd do parkingu przy budynku TTBS możliwy będzie jedynie przez bramę wjazdową od Placu Pocztowego, natomiast dojazd do Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz budynków mieszkalnych na ul. Spokojnej, możliwy będzie jedynie dzięki tymczasowo utwardzonej drodze od ul. Chopina (przy sali sportowej Zespołu Szkół Technicznych).

Planuje się, że prace budowlane w tym miejscu rozpoczną się w drugiej połowie lutego 2019 r. i potrwają około miesiąca.

Bardzo prosimy mieszkańców o wyrozumiałość oraz przepraszamy za utrudnienia.


Kliknij, aby powiększyć


Zmiana organizacji ruchu na Placu Pocztowym

W związku z rewitalizacją Placu Pocztowego w Trzciance, zmianie ulegnie organizacja ruchu w tym rejonie miasta.

Plac budowy zostanie przekazany wykonawcy 4 stycznia 2019 r. W związku z tym, w sąsiedztwie obecnego postoju taxi, utworzone zostaną dwa stanowiska postojowe dla pojazdów komunikacji autobusowej wraz z wiatą przystankową. Obecny dworzec PKS przestanie funkcjonować, a autobusy będą odbierać pasażerów z zatoczki postojowej.

Zlikwidowane zostanie przejście dla pieszych przy Galerii Abita. Na tym etapie inwestycji, z użytku wyłączony będzie teren zaznaczony na czerwono, który prezentujemy na załączonej mapie. Wykonawca pozostawi możliwość przejścia przez Plac Pocztowy na wysokości budynku Poczty Polskiej i sklepu „Żabka”.

Bardzo prosimy mieszkańców o wyrozumiałość oraz przepraszamy za utrudnienia.


KLIKNIJ NA MAPĘ, ABY JĄ POWIĘKSZYĆ


obrazek

facebook