Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

11.08.2017
Zakończyły się półkolonie w Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance

Półkolonie w MDK, jednej z placówek powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego w Trzciance rozpoczęły się w tym roku 3 lipca i trwały do 4 sierpnia, uczestniczyło  w nich 160-ro dzieci, w wieku od 6 do 13 roku życia.

Program półkolonii był niezwykle różnorodny, każdy turnus obejmował inną dziedzinę: od zajęć plastyczno-muzycznych, przez zabawy językowe i ruchowe, warsztaty modelarskie, podróżnicze, zabawy taneczne, gry planszowe, kino dla dzieci, karaoke, konkurencje sportowe, prezentacje edukacyjne, zajęcia kulinarne, żeglarstwo, pokaz mody, zabawy integracyjne i zajęcia z pierwszej pomocy.

Program półkolonii został dodatkowo wzbogacony o wycieczki: do Deli Parku Edukacyjno-Rozrywkowego w Stęszewie koło Poznania, do Wałcza na Magiczną Górkę, do Fun Factory w Pile, do Parku Orientacji Przestrzennej w Owińsk, do ZOO w Człuchowie oraz na basen do Czarnkowa i Obornik.

Młodzieżowy Dom Kultury składa serdeczne podziękowanie za wsparcie półkolonii:

  • Burmistrzowi Trzcianki panu Krzysztofowi Czarneckiemu i Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dzięki którym udało się zorganizować większą liczbę turnusów,
  • Staroście Czarnkowsko- Trzcianeckiemu panu Tadeuszowi Teterusowi za wsparcie przy organizacji półkolonii,
  • członkom Stowarzyszenia TSD Sport,
  • Komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie panu Maciejowi  Kubackiemu, Dowódcy Jednostki  Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Trzciance panu Leszkowi Kinie,  Zastępcy  Dowódcy Jednostki panu  Arkadiuszowi Żylińskiemu i całej załodze za pokazy strażackie,
  • panu Łukaszowi Majchrzakowi za ufundowanie czapeczek dla uczestników półkolonii,
  • Drużynie WOPR Anioły i panu Zbigniewowi Maćkowiakowi  za przeprowadzenie zajęć z pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 3 w Trzciance pani Annie Wyrzykowskiej za udostępnienie boiska i placu zabaw,
  • Firmie Kruger za usługi transportowe,
  • rodzicom i wszystkim osobom, który wspierały półkolonie  organizowane przez MDK w Trzciance.

Półkolonie w MDK były dużym przedsięwzięciem i cieszę się, że przebiegły sprawnie i bezproblemowo co znalazło potwierdzenie podczas przeprowadzonych kontroli przez: Kuratorium Oświaty w Pile i Państwową Inspekcję Sanitarną. Cieszy mnie bogata oferta zaproponowana przez opiekunów prowadzących poszczególne turnusy. Zadowolenie dzieci i rodziców były dla nas największą nagrodą i priorytetem przy organizacji półkolonii. Chciałabym, aby półkolonie były stałym elementem programu oferty wakacyjnej MDK i cieszyły się takim zainteresowaniem, jak te zakończone w sierpniu. Dziękuje bardzo wszystkim pracownikom za zaangażowanie w realizację tak dużego przedsięwzięcia. Jestem dumna, że obecnie w naszej placówce pracuje tak kreatywny zespół, który z pasją realizuje zadania MDK w Trzciance”.

mówi dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance pani Dominika Wiśniewska.

 

Autor: 
Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook