Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

13.03.2018
Wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet

Wybitni artyści, licznie zgromadzona publiczność oraz słodki poczęstunek – tak w Trzciance świętowano Dzień Kobiet. 11 marca br. burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki wraz z Trzcianeckim Domem Kultury zaprosił do Hali Sportowo-Widowiskowej mieszkańców z terenu naszego miasta i gminy na koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, przy akompaniamencie Warsaw Opera Quartet.

Tego dnia już około godziny 16, zaczęli się zbierać pierwsi goście. Każda z kobiet, która zdecydowała się uczestniczyć w muzycznym widowisku, od progu, była osobiście witana przez burmistrza Krzysztofa Czarneckiego i obdarowywana słodkim upominkiem. Słuchacze zapełnili wszystkie dostępne miejsca siedzące, światła przygasły, a na scenie powitał wszystkich dyrektor Włodzimierz Ignasiński. Następnie głos zabrał Włodarz gminy, ponownie składając wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia.

Po oficjalnym rozpoczęciu, na scenie pojawili się artyści, muzyczną podróż rozpoczął Warsaw Opera Quartet. Przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego na scenę weszła wybitna wokalistka Alicja Majewska wraz z genialnym kompozytorem i artystą Włodzimierzem Korczem. Mieszkańcy Trzcianki, jak zawsze, żywo reagowali na znane utwory, śpiewali, klaskali, a czasem nawet kołysali się w rytm muzyki. Zwieńczeniem każdego występu były brawa i gromki aplauz. Artyści docenili zaangażowanie publiczności, grając na zakończenie utwory na bis.

Burmistrz Trzcianki osobiście podziękował pani Alicji, wręczając Jej bukiet kwiatów. Włodarz na koniec przyszykował jeszcze jedną niespodziankę! A były nią przepyszne torty, które wprowadzono na salę tuż po zakończeniu koncertu. Cierpliwi słuchacze mieli okazję osobiście porozmawiać przez chwilę z artystami oraz otrzymać pamiątkowy podpis wraz z dedykacją.

Autor: 
Leszek Malicki
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook