Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

12.06.2018
Wspólna zabawa podczas Gminnego Dnia Dziecka w Trzciance

W niedzielę, 10 czerwca, na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzciance odbyły się Gminne Obchody Dnia Dziecka. W tym roku, organizatorzy przygotowali po raz kolejny mnóstwo atrakcji dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy!

Już od wczesnych godzin porannych nad jeziorem Sarcz odbyły się Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka o Puchar Burmistrza Trzcianki, zorganizowane przez Polski Związek Wędkarski Koło Miejskie w Trzciance. Do rywalizacji przystąpiło dwudziestu trzech młodych wędkarzy, a poziom był niezwykle wysoki i wyrównany. Następnie, podczas wspólnej biesiady, dokonano oficjalnego otwarcia nowej wiaty nad jeziorem Sarcz - "Czesiówki" oraz podsumowano zawody i wręczono dyplomy, a także nagrody. Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz Krzysztof Czarnecki, prezes ON PZW w Pile Czesław Pachowicz, Prezes Honorowy PZW w Trzciance Czesław Rogosz oraz najmłodszy uczestnik  zawodów wędkarskich. Konkursy z nagrodami przygotował również Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Pile.

Następnie, na stadionie OSiR uroczyście otwarto główne obchody Dnia Dziecka przez burmistrza Trzcianki oraz dyrektorów: Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury, Młodzieżowego Domu Kultury oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Rozpoczęła się wspólna zabawa podczas rozgrywek sportowych oraz występów artystycznych. Wśród atrakcji znalazły się bezpłatne zamki dmuchane, mikrofon i scena dla każdego chętnego dziecka, animacje i konkurencje sportowe dla dzieci z Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii w Białej, występy wokalistek i grup tanecznych z Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance, zabawy z Drużyną WOPR MDK „Anioły”, wspinaczka na skrzyniach przy asekuracji Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Trzciance, mecze i rozgrywki sportowe z Akademią Piłkarską Bambinis, Akademią Piłkarską Reissa, Lech Poznań Football Academy oraz MKS Lubuszaninem Trzcianka. Słoneczna pogoda sprawiła, że także na przystani Harcerskiego Ośrodka Wodnego było wielu chętnych do skorzystania z możliwości pożeglowania po jeziorze Sarcz, na które zapraszał Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec w Trzciance. Dużym zainteresowaniem cieszyło się równiez stoisko Komisariatu Policji w Trzciance.

Z roku na rok ilość uczestników obchodów Gminnego Dnia Dziecka wzrasta, co cieszy organizatorów, ale jednocześnie mobilizuje do przygotowania jeszcze większej ilości atrakcji. Przybywa również stowarzyszeń i klubów chcących włączyć się w organizację.

Autor: 
Dawid Czyż
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook