Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

11.01.2019
Wizyta uczniów w Ratuszu

W czwartek, 10 stycznia br. w Urzędzie Miejskim Trzcianki gościli uczniowie z 8 klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Podczas wizyty młodzi obywatele zapoznali się z funkcjonowaniem trzcianeckiego samorządu oraz codzienną pracą w magistracie. Oprócz walorów edukacyjnych, spotkanie było dobrą okazją do wymiany poglądów i spostrzeżeń pomiędzy uczniami a burmistrzem Trzcianki.

Młodzi mieszkańcy miasta i  gminy Trzcianka zostali powitani przez sekretarz gminy panią Alinę Matkowską. Młodzież dowiedziała się jakie kompetencje mają organy władzy w samorządzie gminnym, jak wybierani są radni i ilu ich jest, a także jak funkcjonuje Urząd Miejski Trzcianki oraz znajdujące się w jego strukturach poszczególne referaty.

Uczniowie wraz z nauczycielem wiedzy o społeczeństwie – Andrzejem Poniatowskim, spotkali się także z burmistrzem Trzcianki Krzysztofem W. Jaworskim. Z Włodarzem dyskutowano m.in. o budżecie obywatelskim, planowanym powołaniem Rady Młodzieży, rozpoczętej modernizacji Placu Pocztowego, planowanej budowie pływalni oraz wielu innych nurtujących młodzież zagadnień, dotyczących zarówno spraw bieżących, jak i przyszłości gminy.

Autor: 
Leszek Malicki
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook