Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

13.10.2017
Wirtualny spacer po Trzciance – sprawdź nowe panoramy!

Czy wiesz jak Trzcianka wygląda nocą z perspektywy „lotu ptaka”? Jeżeli nie, to zachęcamy do zapoznania się z nowymi panoramami, które dołączyliśmy do dotychczasowego Wirtualnego Spaceru! Wirtualny Spacer, to projekt kilkuletni, a w tym roku do naszej bazy dołączyliśmy 32 nowe panoramy sferyczne!

Burmistrz Krzysztof Czarnecki zaprasza na wirtualny spacer po mieście i gminie Trzcianka. Panoramy prezentują najciekawsze miejsca naszej małej ojczyzny. Przy tworzeniu wirtualnego spaceru wzięto pod uwagę miejsca, które stanowią szczególne zainteresowanie tak dla mieszkańców, jak i dla turystów.

W skład nowatorskiego i wyjątkowo atrakcyjnego sposobu prezentacji walorów naszego miasta i gminy, który został wykonany przez Agencję interaktywną 2M SYSTEM z Krzeszowic, wchodzi 101 panoram sferycznych, czyli takich, które pokazują wszystko to, co znajduje się nad głową, jak i pod nogami osoby fotografującej, oraz dwanaście panoram lotniczych.

Wirtualny spacer, to nie tylko zdjęcia panoramiczne, ale w pełni funkcjonalna, multimedialna prezentacja, zawierająca szereg różnych modułów. Wśród nich znajdziecie Państwo: graficzną bazę najważniejszych obiektów i atrakcji, miniatury wszystkich panoram sferycznych, lokalizację obiektów i panoram na mapie z ukazaniem kierunku widoku z przydatną funkcją zoom, panoramy lotnicze z drona z wysokości nawet kilkuset metrów, interaktywne przejścia między panoramami z podglądem następnego widoku oraz automatyczne wyświetlanie prezentacji wszystkich obiektów.

Tworząc wirtualny spacer, pamiętano o osobach z wadami wzroku – w związku z  czym, istnieje możliwość wybory kolorystyki, jak i rozdzielczości panoram w zależności od upodobań i możliwości transferu łącza internetowego, ponadto, każdy obiekt posiada opis, czytany przez lektora.

Dzięki połączeniu w logiczną całość, osoby nawet z najbardziej odległych części świata mogą zobaczyć i wirtualnie zwiedzić atrakcyjne miejsca naszej gminy. Wirtualny spacer, to kolejny punkt promocji Trzcianki i wyeksponowania jej walorów.

Aby wirtualnie spacerować po mieście i gminie Trzcianka, należy wejść na stronę www.wirtualnyspacer.trzcianka.pl, lub kliknąć odpowiedni odnośnik na oficjalnej stronie miasta – www.trzcianka.pl . Aby w pełni korzystać z usługi, należy mieć aktualną wtyczkę Adobe Flash Player w przeglądarce internetowej.

Autor: 
Dawid Czyż
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook