Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

kanał RSS

29.05.2020 / Imieniny: Magdaleny, Maksymiliana i Urszuli

przejdź do zakładki Unia Europejska

 przejdź do Facebookprzejdź do Instagramaprzejdź do YouTube

Aktualności

15.04.2019
Wielkopolska Wiara ponownie w akcji!

Od 25 marca br. młode organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą składać projekty w ramach Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2019!

Kto?

Konkurs kierowany jest do młodych organizacji pozarządowych, tzn. działających nie dłużej niż 30 miesięcy, których roczny przychód za poprzedni rok nie przekroczył 25 tys. zł. Dotację mogą pozyskać także grupy nieformalne, złożone z minimum 3 osób, planujące działania na rzecz społeczności lokalnej. Konkurs otwarty jest także dla grup samopomocowych, czyli grup działających na rzecz swoich członków. Co ważne, grupy nieformalne i samopomocowe mogą składać oferty samodzielnie lub we współpracy z organizacjami pozarządowymi – Patronami.

Na co?

Tegoroczna edycja konkursu obejmuje projekty realizowane w okresie od 07 maja do 30 września  2019 r. Pieniądze można pozyskać m.in. na działania edukacyjne, kulturalne, ekologiczne, sportowe, czy inne mieszczące się w obszarze pożytku publicznego. Dodatkowo młode organizacje pozarządowe będą mogły pozyskać częściowo środki na swój rozwój – np. opracowanie planów działania na najbliższe lata, zakup sprzętu, czy remont lokalu.

Maksymalna wartość mikrodotacji to 5 000 zł, które można przeznaczyć na wszelkie niezbędne i uzasadnione wydatki. Wymagany jest 10% wkład własny. Nie musi on jednak być finansowy lub rzeczowy, a może być zapewniony poprzez pracę wolontariuszy.

Jak?

Warunkiem startowania w Konkursie jest opracowanie oferty i złożenie jej w generatorze dostępnym na stronie http://pisop.org.pl/generator/, do dnia 16 kwietnia 2019 r. Tylko najciekawsze oferty uzyskają dofinansowanie.

Każdy, kto weźmie udział w konkursie, może skonsultować swój pomysł z doradcą.

Kontakt do doradców, a także szczegółowy regulamin konkursu znajdują się na stronie: http://pisop.org.pl/fio/

UWAGA! Konkurs kierowany jest do oferentów z terenu województwa wielkopolskiego [UWAGA: Oferenci z terenu subregionu leszczyńskiego są wyłączeni z możliwości aplikowania w tym konkursie. Będą uprawnieni do złożenia ofert WYŁĄCZNIE w kolejnych Konkursach Mikrodotacji, których Regulaminy dostępne będą na www.pisop.org.pl]

Zapraszamy do udziału w Konkursie!

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook