Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

09.09.2019
VII Bieg Rodzinny już za nami

Ostatnia niedziela, mimo niesprzyjającej aury, przyciągnęła na trzcianecki stadion nie tylko miłośników i sympatyków biegania, ale przede wszystkim rodziny chcące spędzić ze sobą miło i aktywnie czas.

Niedzielny bieg uroczyście otworzyła Dominika Wiśniewska – zastępca burmistrza Trzcianki wraz z przedstawicielami organizatora tj. Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz partnerów: Fundacji „Młodzi w Uzależnieniu”, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwał Marcin Charmaciński, który kolejny już raz podjął się zadania przygotowania i przeprowadzenia tego przedsięwzięcia.

W tegorocznej, VII już edycji Biegu Rodzinnego, przeprowadzone zostały konkurencje na różnych dystansach, w kilku kategoriach wiekowych. Najwięcej emocji wzbudził bieg dzieci w wieku 3 – 6 lat. Pierwsze miejsce wśród dziewczynek zajęła Alicja Sienkiewicz, natomiast wśród chłopców Franek Kochner. W kategorii 7 – 10 lat najlepszymi okazali się Martyna Tomczak oraz Patryk Madajczak. Natomiast Martyna Koniuszy i Maciej Sikora  wygrali bieg w kategorii 11 – 15 lat. W biegu głównym, na dystansie 1,5 km, bezkonkurencyjni byli Agnieszka Radwańska i Michał Grabicki. Na tej samej trasie przeprowadzony został marsz nordic walking oraz bieg rodzinny, w którym najlepsza okazała się rodzina państwa Frąckowiaków.   

Wszyscy uczestnicy Biegu Rodzinnego otrzymali medale, które na mecie wręczali Burmistrz Trzcianki Krzysztof W. Jaworski i jego zastępca Dominika Wiśniewska, a zwycięzcy poszczególnych biegów uhonorowani zostali pamiątkowymi statuetkami.

VII już edycja Biegu Rodzinnego połączona była z licznymi animacjami i konkurencjami dla dzieci oraz poczęstunkiem dla uczestników imprezy.

Już teraz zapraszamy za rok, na kolejny VIII Bieg Rodzinny, na którym na pewno nie zabraknie wyjątkowych atrakcji dla całych rodzin.

Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook