Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

06.08.2018
V Seniorada w Trzciance

Trzcianeccy seniorzy są grupą niezwykle aktywną, pełną werwy i niespożytej energii. 5 sierpnia br. na placu przy Klubie Seniora, członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z trzcianeckiego Koła, zorganizowali już po raz piąty wyjątkowe wydarzenie – Senioradę. Tego dnia wspólnie, w miłym towarzystwie świętowali, bawili się i biesiadowali do późnego wieczora.

Gości powitał prezes PZERiI w Trzciance - Piotr Dobuszko, a wspólny poczęstunek umilały występy artystyczne lokalnych zespołów: „Cykady”, „Malwy” i „Małolaty” oraz zaprzyjaźnionych: „Lubaszanek” i „Borówczanek” z Lubasza. Głównym konferansjerem i parodystą był Mieczysław Góra z Budzynia, który swoimi żartami rozbawił seniorów.

Koncertów z zaciekawieniem słuchał także burmistrz Krzysztof Czarnecki wraz z małżonką.

Włodarz Gminy w swoim przemówieniu opowiedział seniorom m.in.: o planowanych 40 milionowych inwestycjach w gminie Trzcianka. Już wkrótce ruszy przetarg na przebudowę Placu Pocztowego i targowiska miejskiego, gdzie powstanie Centrum Integracji Społecznej. Będzie to miejsce przeznaczone do użytku stowarzyszeń, w tym dla trzcianeckich Seniorów. Tam organizować będą mogli swoje uroczystości oraz inne wydarzenia kulturalne i naukowe. Na równoległej ulicy do siedziby PZERiI w Trzciance zaplanowana jest także budowa krytej pływalni. Miejsca ważnego dla zdrowia każdego pokolenia. Na zakończenie przemowy, Burmistrz życzył wszystkim obecnym dobrej, tanecznej zabawy, nawet do białego rana.

Autor: 
Leszek Malicki
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook