Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

11.10.2017
Trzcianka miastem przyjaznym osobom niepełnosprawnym

„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku” – tymi słowami przysięgi olimpijskiej otwarto X Ogólnopolski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych pod Honorowym Patronatem Burmistrza Trzcianki Krzysztofa Czarneckiego, który odbywał się w Trzciance w dniach 5-8 października 2017 r.

W ciągu czterech dni, blisko 100 zawodników reprezentujących 16 oddziałów regionalnych z całego kraju, rozegrało wiele emocjonujących meczów singlowych oraz deblowych. Głównym organizatorem tego wspaniałego wydarzenia były Olimpiady Specjalne Polska Oddział Regionalny Wielkopolskie – Poznań, a współorganizatorami Olimpiady Specjalne Polska, Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzciance, Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance i Hala Sportowo-Widowiskowa.

Turniej rozpoczęła tradycyjnie spektakularna ceremonia otwarcia, podczas której wszystkie ekipy zaprezentowały się przed licznie zgromadzoną publicznością. Podczas meczów można było poczuć ducha sportowej rywalizacji, a gra toczyła się z zachowaniem ducha fair-play. Nie obyło się bez łez radości i szczęścia! Zawodnicy prezentowali niezwykle wysoki poziom, a podczas wyjątkowych ceremonii dekoracji wyróżniono najlepszych badmintonistów. W niedzielę nastąpiło uroczyste zakończenie Turnieju. Tradycyjnie, trzymając się za dłonie, wspólnie bawiono się na parkiecie hali, tworząc olbrzymie koło przyjaźni!

Burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, który objął Honorowym Patronatem X Ogólnopolski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych, otrzymał medal od organizatorów za wspieranie tego wyjątkowego wydarzenia. Burmistrz złożył podziękowania wszystkim zawodnikom, trenerom, wolontariuszom oraz organizatorom za liczny udział i trud włożony w przygotowanie tak wspaniałego turnieju, który jest wielką promocją Trzcianki - miasta przyjaznego osobom niepełnosprawnym. Jak podkreślił burmistrz Krzysztof Czarnecki – zaangażowanie i wielogodzinne wysiłki wkładane w codzienne treningi, poświęcenie i determinacja przyniosły wymierne efekty, jakimi są sukcesy sportowe zawodników. Włodarz podkreślił również, że osoby, które pokonują własne słabości i przeciwności losu zasługują na najwyższy szacunek i są wzorem siły charakteru.

Poza rozgrywkami i emocjami sportowymi, na wszystkich uczestników Turnieju czekało wiele wydarzeń towarzyszących oraz badania profilaktyczne. Zawodnicy i trenerzy z żalem opuszczali Trzciankę. Wszyscy podkreślali profesjonalną organizację, zachwycali się gościnnością mieszkańców naszego miasta, dziękowali również wolontariuszom za wielką pomoc i wsparcie oraz byli pod wrażeniem trzcianeckiej przyrody i warunków w jakim przyszło im rywalizować. Każdy z uśmiechem na twarzy potwierdził, że z przyjemnością wróci do Trzcianki na kolejne zawody Olimpiad Specjalnych!

Warto podkreślić, że wszyscy trenerzy i zawodnicy dokonali pamiątkowych wpisów do kroniki „Wydarzenia trzcianeckie”, która będzie towarzyszyć innym lokalnym wydarzeniom.

Autor: 
Dawid Czyż
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook