Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

09.05.2019
Trzcianeccy emeryci świętowali Dzień Inwalidy

8 maja br., w trzcianeckim Klubie Seniora odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych, zorganizowana przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Spotkanie otworzył przewodniczący trzcianeckiego koła – pan Piotr Dobuszko, który serdecznie powitał przybyłych gości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych Trzcianki.

Niepełnosprawność powoli przestaje być czymś wstydliwym, nienaturalnym, a integracja społeczna jest wspaniałą formą do właściwego funkcjonowania osób niepełnosprawnych. Wydarzenia takie jak te uświadamiają wszystkim, jak cienka jest granica między światem osób w pełni sprawnych, a niepełnosprawnych.

Po oficjalnym otwarciu, list z życzeniami od burmistrza Trzcianki przekazała na ręce przewodniczącego koła, Pani Dominika Wiśniewska zastępca burmistrza. Gratulacje złożył również Pan Piotr Obszarski prezes Zarządu Stowarzyszenia Bezpieczna Gmina.

Następnie na scenie zaprezentował się Kabaret „Kajtek” z Siedliska, Zespół „Borówczanki” z Lubasza i działający przy trzcianeckim kole Zespół „Cykady”. Taneczna zabawa trwała do późnych godzin popołudniowych.

Wszystkim członkom Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów życzymy dużo zdrowia, pomyślności, uśmiechu i pięknych chwil, które pozwolą zapomnieć o trudach życia codziennego.

Autor: 
Iwona Moraczyńska – Lilleeng
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook