Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

16.05.2019
Sukces piłkarzy z „Trójki” w etapie powiatowym!

11 maja br. na trzcianeckim boisku Orlik 2012 odbyła się II runda eliminacyjna turnieju Orlik Cup 2019. Do turnieju przystąpiło 6 drużyn z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego: PSP Lubasz,  SP Krzyż, SP Nr 1 Czarnków, SP Nr 1 Wieleń, SP Nr 2 Trzcianka oraz SP Nr 3 Trzcianka.

Drużyny rywalizowały w dwóch grupach, z których zostały wyłonione cztery najlepsze drużyny. W parach półfinałowych spotkały się: SP Nr 3 Trzcianka z SP Nr 1 Czarnków oraz PSP Lubasz z SP Krzyż. Trzcianeccy piłkarze bezapelacyjnie ograli rywali z Czarnkowa 3:0. Natomiast zawodnicy z Lubasza wygrali z zawodnikami z Krzyża 3:1.

W niezwykle wyrównanym finale, o awans do III rundy, zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 3 w Trzciance, wygrywając z Publiczną Szkołą Podstawową w Lubaszu 2:1.

Trzymamy kciuki za naszych. Już niebawem reprezentanci z Trzcianki walczyć będą w etapie rejonowym o awans do finału wojewódzkiego. Życzymy piłkarzom z „trójki” powodzenia!

Organizatorem turnieju jest Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”. Projekt finansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Głównym koordynatorem etapu gminnego i powiatowego był Marcin Wiśniewski – Lokalny Animator Sportu na boisku Orlik 2012 w Trzciance.

Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook