Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

16.05.2017
Podsumowanie konkursu fotograficznego pt. ,,Kolory wiosny w Trzciance"

W poniedziałek, tj. 15 maja br., w sali sesyjnej trzcianeckiego Ratusza, odbyło się uroczyste podsumowanie wiosennego konkursu fotograficznego pt. ,,Kolory wiosny w Trzciance”. Sama inicjatywa, jak wspominaliście na spotkaniu, bardzo Wam się spodobała. W konkursie brały udział osoby z gminy Trzcianka, ale również z innych miejscowości spoza naszej gminy, przykładowo, zaangażowały się również osoby z Piły, Poznania czy nawet z odległego Wrocławia!

Konkurs miał za zadanie zaangażować lokalną społeczność, dodatkowo promując walory przyrodnicze gminy Trzcianka. Naszym zdaniem ww. działania zrealizował doskonale, dodatkowo promując świetnych fotografów z naszego regionu.

Konkurs był przeprowadzony etapami. Pierwszy etap rozgrywał się na portalu społecznościowym „Facebook”, gdzie umieszczaliśmy przesyłane przez Państwa zdjęcia. Każda z osób zainteresowanych mogła „polubić” wybrane przez siebie zdjęcie, a najpopularniejsze w zestawieniu, wygrało ten etap.

Następny etap należał do burmistrza Trzcianki Krzysztofa Czarneckiego, który po przeanalizowaniu wszystkich nadesłanych prac, wyróżnił jedno z nich.

Ostatni etap konkursu, przeprowadzony został przez powołaną komisję konkursową, w składzie: Henryk Król – Fotograf, Andrzej Biegowski – Fotograf oraz Przemysław Stochaj – podinspektor ds. promocji i współpracy z mediami. Komisja konkursowa musiała wybrać 3 najlepsze prace, jednak po przeanalizowaniu wszystkich nadesłanych zdjęć, doszła do wniosku że wyróżni dodatkowe 3 osoby za zaangażowanie i naprawdę dobre oko.

Uroczyste podsumowanie konkursu rozpoczął burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, który w swoim przemówieniu oprócz powitania wszystkich gości, wrócił na chwilę do czasów swego dzieciństwa, wspominając o młodości spędzonej w Trzciance, o pięknie natury i wiośnie, która gości w naszej gminie każdego roku. Na koniec, pogratulował wszystkim fotografom i dodał, że jego zdaniem każdy z uczestników powinien zostać nagrodzony, tak również się stało, każdemu z uczestników burmistrz osobiście pogratulował oraz wręczył pamiątkowy upominek.

Następnie, przyszła pora na ogłoszenie zwycięzców konkursu fotograficznego pt. „Kolory wiosny w Trzciance”

W etapie głosowania poprzez portal społecznościowy „Facebook”:

1. Miejsce zdobył Jakub Wojnicki za zdjęcie: „Wiosna u koników”, które uzyskało aż 429 „polubień”.

Nagroda: bon o wartości 100 zł oraz upominki od burmistrza Trzcianki

W etapie „Wyróżnienie burmistrza Trzcianki”:

1. Miejsce zdobyła Zuzanna Kurtz za zdjęcie: „Wiosna w sadzie”, które zdaniem burmistrza, najlepiej ukazywało wiosnę, którą jak wspomniał burmistrz „zawsze na początku widać w sadach i ogrodach”.

Nagroda: bon o wartości 100 zł oraz upominki od burmistrza Trzcianki

W etapie głosowania przez komisję konkursową:

1. Miejsce zdobyła Katarzyna Ratajczak za zdjęcie: „XXX”, które zdaniem komisji, najlepiej ukazywało wiosnę w Trzciance.

Nagroda: bon o wartości 150 zł oraz upominki od burmistrza Trzcianki

2. Miejsce zdobył Aleksy Mikołaj Marek za zdjęcie: „Pośród drzew”, które zdaniem komisji, powinno znaleźć się tuż za zwycięzcą.

Nagroda: bon o wartości 100 zł oraz upominki od burmistrza Trzcianki

3. Miejsce zdobył Maciej Lebuch za zdjęcie: „Zapylanie kwiatków”, które zdaniem komisji, było jednym za najbardziej profesjonalnych.

Nagroda: bon o wartości 50 zł oraz upominki od burmistrza Trzcianki

Dziękujemy raz jeszcze i jak powiedział burmistrz Trzcianki, po wspólnej fotografii z uczestnikami „Dziękuję bardzo wszystkim autorom zdjęć, do zobaczenia za rok! Na następnej edycji.”

Wielkie podziękowania, należą się mediom obecnym podczas podsumowania m.in.: TVL Trzcianka, Radio Merkury, Grupie PCT MEDIA (INFOTV, INFORMATOR Czarnkowsko-trzcianecki), PCT24 oraz Tygodnikowi Noteckiemu


Załączniki: 
Autor: 
Przemysław Stochaj
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook