Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

03.01.2020
Orszak Trzech Króli po raz szósty w Trzciance

W poniedziałek 6 stycznia 2020 r. o godz. 11.00 Mszą św. odprawioną w kościele pw. św. Jana Chrzciciela rozpocznie się VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców miasta i gminy Trzcianka, w tym całe rodziny, do wzięcia udziału w tym wspólnym, radosnym świętowaniu. W realizację orszaku zaangażowani są uczniowie z czterech trzcianeckich szkół — ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 i z Katolickiej Szkoły Podstawowej. Rodziców uczniów prosimy o przygotowanie z tej okazji strojów aniołów i pasterzy oraz instrumentów perkusyjnych dla swoich dzieci.

Po zakończonej Eucharystii nastąpi zbiórka wszystkich chętnych chcących wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu o godz. 11.45 w parku 1 Maja. Wszyscy uczestnicy otrzymają specjalnie przygotowane orszakowe korony i śpiewniki. Prosimy, aby dzieci przyszły na Mszę św. o godz. 11.00 w odpowiednich kostiumach orszakowych, co będzie dla najmłodszych i ich rodziców ułatwieniem organizacyjnym. Zadbajmy też o to, żeby uczniowie z poszczególnych szkół mieli ubrania zachowane w następujących kolorach oznaczających wskazane kontynenty:
• Szkoła Podstawowa nr 2 — czerwone — Europa,
• Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 3 — zielone — Azja,
• szkoła katolicka — niebieskie — Afryka.

Trzcianecki Orszak Trzech Króli wyruszy z parku 1 Maja o godz. 12.00 pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”.

Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook