Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

13.01.2020
Orkiestra zagrała po raz 28.

12 stycznia, już po raz 28. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tego dnia ludzie na całym świecie solidaryzują się i wrzucają mniejsze lub większe kwoty do puszek przygotowanych specjalnie na tę okazję. Wolontariuszy nie zabrakło także na ulicach Trzcianki. Głównym punktem finału były imprezy, które przez cały dzień odbywały się w Hali Sportowo-Widowiskowej.

Wszystko zaczęło się jednak już w nocy z piątku na sobotę. Przed siłownią 4Activ zebrała się grupa około trzydziestu śmiałków. Uczestnicy wzięli udział w biegu „Trzcianka do pierwszej stolicy, a cała eskapada ruszyła krótko przed północą. Na miejsce dotarli dwanaście godzin później. Kolejne akcje związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy rozpoczęły się w niedzielę. Najpierw byliśmy świadkami rajdu nordic walking z Fabryką Nordica Trzcianka, który ruszył ze Starej Plaży. Następne atrakcje czekały już w Hali Sportowo-Widowiskowej.

Kiermasze, stoiska z ciastem, kawą, herbatą, watą cukrową, to wszystko czekało na osoby, które zdecydowały się pojawić w hali od godziny 9:00. Występy rozpoczęły się od pokazów tańca dzieci z Gminnego Przedszkola w Siedlisku. Dalej swoje umiejętności zaprezentowały grupy z Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance. Nie zabrakło także tańca towarzyskiego. Od godziny 13:00 na scenie pojawili się lokalni artyści. Kilka utworów zagrała Orkiestra Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance. Szkolenie z pierwszej pomocy przeprowadzała drużyna WOPR Anioły. Dla dzieci przygotowano „Kącik Malucha”, w którym na najmłodszych uczestników finału czekało m.in. układanie balonów, malowanie twarzy, tatuaże, dmuchany banan oraz inne atrakcje. Cały czas trwała także loteria, w której każdy los wygrywał. Na parkingu przed halą trwała akcja pt.: „Grosik do puszeczki, to twoje zdjęcie z komóreczki”. Każdy, kto wspomógł Orkiestrę, mógł zrobić sobie zdjęcie z fantastycznymi motocyklami.

O godzinie 17:00 rozpoczął się kulminacyjny punkt, czyli licytacje. W tym roku na aukcje trafiło wiele cennych przedmiotów. Jak się okazało największym zainteresowaniem cieszył się kominek przekazany przez firmę Northstar Poland Sp. z o.o., który został wylicytowany za 4500 zł. Chętnych nie brakowało także na zegarek marki Bergstern, koszulkę i piłkę z podpisami piłkarzy Lecha Poznań, imponujących rozmiarów pluszaki, torty oraz pozostałe rzeczy, które licznie zebrani mieszkańcy, hojnie licytowali. Banknoty jeden po drugim wypełniały puszki wolontariuszy, co z pewnością cieszyło zarówno sztab, jak i wszystkich ludzi dobrego serca. Następnie na scenie pojawiła się muzyczna gwiazda wieczoru – zespół De Indigo. Mocne, rockowe brzmienie zgromadziło pod sceną sporo miłośników tego rodzaju muzyki. Ostatnim elementem 28. Finału Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy było tradycyjne „światełko do nieba”.

Kolejny finał za nami. Śmiało można powiedzieć, że był on rekordowy. W samej Trzciance zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Na dokładną kwotę musimy jeszcze poczekać, jednak już dzisiaj wszystkim osobom, które wsparły Orkiestrę, należą się wielkie słowa uznania oraz serdeczne podziękowania. I pamiętajcie „Orkiestra gra do końca świata i o jeden dzień dłużej”.

Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook