Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

kanał RSS

29.05.2020 / Imieniny: Magdaleny, Maksymiliana i Urszuli

przejdź do zakładki Unia Europejska

 przejdź do Facebookprzejdź do Instagramaprzejdź do YouTube

Aktualności

20.06.2016
Ministranci-piłkarze z Polski i zagranicy rywalizowali w Trzciance

W dniach 17-19 czerwca br., na trzcianeckim stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Międzynarodowy Turniej Piłkarski Saletyńskiej Służby Liturgicznej pod patronatem Burmistrza Trzcianki Krzysztofa Czarneckiego i Proboszcza Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela Wawrzyńca Skraby. Włodarz naszego miasta nieodpłatnie udostępnił obiekty OSiRu na to międzynarodowe wydarzenie.

W rozgrywanych w Trzciance mistrzostwach, udział wzięły w sumie dwadzieścia dwa zespoły z całej Polski, a także z Anglii i Czech. Drużyny zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe: młodsi, średni oraz starsi.

Podczas całego weekendu rozegrano wiele zaciętych pojedynków, jednak w każdym meczu zawodnikom towarzyszyła idea gry fair-play. Rywalizowano zarówno w upalnym słońcu, jak i ulewnym deszczu, jednak wszystkim młodym zawodnikom cały czas towarzyszył uśmiech na twarzach i dobry nastrój. W sobotnie popołudnie rozegrano mecze finałowe, po których ministranci udali się na zasłużony odpoczynek

W niedzielę, po Uroczystej Sumie Odpustowej, w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela odbyła się ceremonia dekoracyjna. Puchary, medale i drobne upominki z rąk burmistrza Trzcianki oraz proboszcza parafii otrzymali nie tylko zwycięzcy, ale wszyscy zawodnicy. Burmistrz podkreślił, że poziom zawodów był bardzo wysoki, piłkarze grali z niezwykłym zaangażowaniem i wolą zwycięstwa, a podczas całego turnieju czuć było ducha prawdziwych mistrzostw. Włodarz gminy dodał również, iż jest przekonany, że za rok zawody będą równie udane, a zawodnicy z Trzcianki zdominują wszystkie kategorie wiekowe.

Ostatecznie, w kategorii „młodsi” najlepsi okazali się piłkarze z Gdańska, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy reprezentujący Łętowe, a trzecie miejsce przypadło Warszawie. Poza podium znaleźli się kolejno: Mrągowo, Olsztyn, Anglia, Rzeszów, Kuźnica Czarnkowska oraz Trzcianka.

Rywalizacja w kategorii „średni” przyniosła zwycięstwo Kuźnicy Czarnkowskiej. Na drugim miejscu znalazła się drużyna z Dębowca, natomiast na najniższym stopniu podium uplasowali się zawodnicy z Trzcianki. Kolejne pozycje przypadły zespołom: Olsztyn, Warszawa, Dębowiec, Łapszanka, Łętowe.

Pierwsze miejsce w kategorii „starsi” zdobyli ministranci z Rzeszowa, a podium uzupełniły ekipy Czech i Łapszanki. Czwarte miejsce zajęli zawodnicy z Trzcianki, piąte z Dębowca.

Wręczono również wyróżnienia indywidualne dla najlepszego strzelca, bramkarza, najmłodszego zawodnika oraz wyróżnienie fair-play. Pogratulowano także księżom, którzy świetnie przygotowali swoich podopiecznych do zawodów. Specjalne podziękowania złożono na ręce burmistrza Trzcianki Krzysztofa Czarneckiego oraz proboszcza Wawrzyńca Skraby, bez pomocy i wsparcia których, zawody nie zyskałyby takiej rangi.

>>>Więcej zdjęć na Facebooku<<<

Autor: 
Dawid Czyż
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook