Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

09.08.2019
Międzynarodowa młodzież w Urzędzie Miejskim

8 sierpnia br. w trzcianeckim Ratuszu gościła międzynarodowa młodzież w ramach wymiany o tytule „Long Lake Story” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Klub TSD. Obcokrajowcy z 5 krajów świata: Włoch, Hiszpanii, Gruzji, Turcji oraz Serbii przybyli do Trzcianki dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i pozostaną w naszym mieście przez tydzień, biorąc udział w przeróżnych zajęciach i warsztatach.

W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego Trzcianki uczestnicy wymiany mieli okazję spotkać się i wysłuchać prezentacji pana Krzysztofa Zakrzewskiego właściciela firmy „ZOBAL”. Przedsiębiorca pokrótce przedstawił profil swojej działalności, historię osiągniętego sukcesu, a także powstawania Zakładu Obróbki Aluminium w Siedlisku i Trzciance.

Kolejnym z punktów dnia było spotkanie z panem Krzysztofem W. Jaworskim burmistrzem Trzcianki. Zanim jednak do tego doszło, młodzież miała okazję chwilę porozmawiać z niespodziewanym gościem, panem Feliksem Łaszczem starostą powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego oraz panią Dominiką Wiśniewską wiceburmistrz Trzcianki.

Włodarz gminy opowiedział nastolatkom o najważniejszych walorach turystycznych naszej gminy, jej historii oraz planach na przyszłość. Jak podkreślił sam do niedawna organizował wymiany międzynarodowe, był czynnym wolontariuszem i zawsze chętnie angażował się w inicjatywy mające na celu łączyć często odmienne spojrzenia i kultury. Dziś chce wykorzystać nabyte doświadczenie oraz zdobyte kontakty w nowej roli, ażeby Trzcianka stała się jeszcze bardziej otwarta na świat, a każdy obcokrajowiec czuł się u nas jak w domu.

Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook