Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

08.10.2018
Mali Bohaterowie w Trzciance

W sobotę, 6 października uczniowie trzech szkół podstawowych gminy Trzcianka rywalizowali, pokonując różne przeszkody w Parku Ryb Słodkowodnych, w ramach Ogólnopolskiego Challenge pt. „Mali bohaterowie”.

Cykl imprez sportowych dla dzieci szkół podstawowych zorganizowanych w partnerstwie z Ministerstwem Sportu i Turystyki odbywa się pod patronatem europosła Ryszarda Czarneckiego. Trzcianka była jednym z ponad 20 miast, do którego zawitali „Mali bohaterowie”.
Do walki z rywalami stanęli uczniowie klas IV, V i VI Szkoły Podstawowej Nr 2, Nr 3 oraz Białej. Przed startem każdy z uczestników otrzymał koszulkę promującą Ogólnopolski Challenge. Natomiast po biegu medal, napój i owoce. Dzieci zaproszone zostały wraz z opiekunami na smaczny obiad do Restauracji „Łabędź” i „Ajaks”.

Obecny na biegach europoseł Ryszard Czarnecki wraz z burmistrzem Trzcianki wypuszczali do biegów poszczególne kategorie wiekowe. Uroczyste zakończenie biegów odbyło się w przerwie meczu ligowego MKS Hydro Lubuszanina Trzcianka (trzcianecki zespół wygrał 6-1 z Obrą Kościan i w dalszym ciągu zajmuje pierwsze miejsce w tabeli), na boisku głównym OSiR. Najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk europosła oraz burmistrza puchary, a doping i aplauz kibiców dodał ceremonii medalowej wyjątkowej otoczki.

Organizatorzy obiecali zorganizować podobną imprezę w Trzciance już w przyszłym roku.

Autor: 
Iwona Moraczyńska-Lilleeng
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook