Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

13.08.2019
II Wolf Race OCR za nami!

10 sierpnia 2019 roku, setki zawodników, wolontariuszy oraz kibiców z różnych zakątków Polski i Europy przybyło w okolice jeziora Sarcze, aby zmierzyć się z własnymi słabościami i wziąć udział w II edycji biegu Wolf Race OCR.

Podobnie jak przed rokiem frekwencja dopisała, a nawet przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na starcie zameldowało się 700 biegaczy – 500 dorosłych i 200 dzieci. Bieg główny przebiegał przez ok. 10 km trasę, biegnącą wokół jeziora Sarcze, pełną naturalnych przeszkód w postaci błota, kanałów, rzeczki a także piaszczystych podbiegów. Głównymi utrudnieniami, z którym mieli problem nawet najbardziej zaprawieni w boju biegacze, było ponad 30 sztucznych przeszkód, nadzorowanych przez sędziów i wolontariuszy. Dzieci w biegu „Szlakiem Szczeniaka” mieli do pokonania równie wymagającą, choć znacznie krótszą trasę. Dla zawodników od 4 do 6 lat na odcinku 800m ustawiono aż 10 przeszkód, natomiast trochę starsi uczestnicy ścigali się na 1,5km trasie z 15 przeszkodami.

Wyniki biegów dostępne pod adresem: https://foxter-sport.pl/wolf-race-2019

Gratulujemy członkom Stowarzyszenia Sports Events Trzcianka wspaniałej organizacji i dziękujemy za świetną promocję miasta i gminy. Już nie możemy doczekać się kolejnej, przyszłorocznej edycji Wolf Race OCR!

Spragnionych kolejnych biegowych wyzwań zapraszamy na stronę http://www.trzciankabiega.pl/ , gdzie już dziś można zapisać się na 37. Bieg im. Tadeusza Zielińskiego, a także na 6. edycję wyścigu kolarskiego Hydro Tour.

Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook