Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

10.10.2017
Harcerze spotkali się z Włodarzem Trzcianki

Burmistrz Krzysztof Czarnecki z przyjemnością przybył na umówione wcześniej spotkanie z Harcerzami ZHR w Trzciance. Pełna wspomnień prezentacja pozostawiła po sobie wiele pytań, które przerodziły się w miłą pogawędkę.

W piątek, 5 października br. w Katolickiej Szkole Podstawowej, burmistrz Krzysztof Czarnecki odwiedził trzcianeckich adeptów Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Młodzi harcerze, wspólnie z phm drużynową Ewą Zakrzewską, przedstawili niezwykle ciekawą prezentacje, w której omówili funkcjonowanie trzcianeckich drużyn ZHR - TDH Puszcza i TDH Wilki. Opowiedzieli o ważnych dla nich osiągnieciach zdobytych w ostatnim czasie, jak również o akcjach patriotycznych, w których bardzo chętnie biorą udział. Przedstawili jak wygląda u nich codzienność na obozach harcerskich oraz podzielili się najciekawszymi wspomnieniami z wyjazdów.

Choć prezentacja była niezwykle bogata, to nie zaspokoiła ciekawości Włodarza gminy - zaproponował więc pogawędkę, w której opowiedział o własnych przeżyciach m.in. z czasów służby w wojsku.

Po wyczerpującej rozmowie burmistrz pochwalił harcerzy za krzewienie umiłowania do ojczyzny wśród młodych mieszkańców gminy. Podkreślił, że w dzisiejszych czasach, kiedy na świecie dąży się do zatracenia wartości narodowościowych, niezwykle ważne są działania zwiększające świadomość patriotyczną. W podziękowaniu za miłe spotkanie, burmistrz Krzysztof Czarnecki podarował harcerzom torbę pełną czekoladek z wizerunkiem Sarenki – symbolu, z którym utożsamiają się mieszkańcy Trzcianki.

Autor: 
Leszek Malicki
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook