Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

15.04.2019
Czarnkowskie Agro Targi

Po raz kolejny, w niedzielę, 14 kwietnia, odbyły się w Czarnkowie Agro Targi. Słoneczna pogoda sprawiła, że zarówno na Plac Targowy, jak i Plac Wolności przybyła duża ilość wystawców i zwiedzających. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: były pokazy maszyn rolniczych, stoiska z roślinami, Kiermasz Produktu Lokalnego, warsztaty rękodzielnicze, konkursy, występy lokalnych artystów, pokazy ułanów Polskiego Klubu Kawalerii OT 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich, czy też zamki dmuchane dla dzieci.

Nie zabrakło w Czarnkowie również akcentu trzcianeckiego. Na scenie prezentowali się wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance oraz Zespół Pieśni „Malwy” z Siedliska, a na stoisku promocyjnym swoje produkty reklamowali Pan Karol Sanocki – Gospodarstwo Rybackie Teresin oraz Pan Piotr Złociński – Piekarnia „Rogalik”. Każdy przechodzień mógł spróbować specjałów z lokalnych, trzcianeckich stawów oraz pieczywa, które niejednokrotnie zdobyło wyróżnienia i nagrody w konkursach piekarniczych. Obok stoiska gminy Trzcianka prezentowali się ratownicy z WOPR „Anioły” Trzcianka, którzy tym razem propagowali znaczenie i ważność istnienia pszczół, ucząc budowania domków dla pszczół murarek. Na Agro Targach obecni byli również włodarze Trzcianki burmistrz – Krzysztof W. Jaworski oraz zastępca burmistrza – Dominika Wiśniewska.

Z atrakcji przygotowanych w Czarnkowie korzystali także mieszkańcy Trzcianki, którzy całymi rodzinami przybyli na Agro Targi.

Autor: 
Iwona Moraczyńska – Lilleeng
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook