Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

13.01.2020
Burmistrz podziękował za odnowę TPŻ

W piątek, 3 stycznia 2020 roku, burmistrz Trzcianki spotkał się z osobami, które bezinteresownie udzieliły pomocy w gruntownej odnowie Trzcianeckiej Przystani Żeglarskiej. Oprócz imiennych podziękowań, włodarz gminy wraz z bosmanem wręczył skromne torby z upominkami. Co cieszy i dobrze rokuje na przyszłość, na spotkaniu padły wstępne deklaracje dalszej współpracy.

Dzięki grupie miłośników żeglarstwa, wsparciu firm Hydro Extrusion Poland sp. z o.o. oraz Plastmet sp. z o.o., obiekt już dziś zachęca do aktywności i zyskał świeży wygląd. Do tej pory udało się odmalować drewniane elementy tawerny i hangarów. Wstępnie załatano betonową keję. Oczyszczono dachy i rynny obiektów. Na bieżąco przycinany jest trawnik oraz gałęzie. Naprawiono ściany w żaglowni. Odrestaurowano ławki i stolik zewnętrzny. Ponadto, już wkrótce zamontowana zostanie pergola, pod którą będzie można schować się w słoneczne dni.

Jednak, aby w pełni przygotować TPŻ do sezonu należy poświęcić jeszcze sporo pracy. Tym bardziej cieszy fakt, że na spotkaniu padły kolejne deklaracje pomocy. Kto wie? Może już niebawem, wspólnymi siłami uda się stworzyć odpowiednie warunki dla nowych adeptów żeglarstwa, co pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój tej pięknej dyscypliny sportowej w gminie Trzcianka.

Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook