Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

10.07.2018
Blues Express w Trzciance

Od ponad dwudziestu lat organizowany jest jedyny w swoim rodzaju festiwal łączący muzykę bluesową z koleją. Najważniejszym elementem tego wydarzenia jest przejazd specjalnego pociągu, który ma na celu promocję muzyki bluesowej, ocalenie od zapomnienia bogatych tradycji związanych ze szlakiem kolejowym i poznanie okolicznych krajobrazów.

Skład wagonów Blues Expressu obowiązkowo ciągnie parowóz. Bluesa, można usłyszeć nie tylko podczas jazdy pociągu, ale również na kolejnych stacjach. W tym roku, wyjątkowo, ze względu na remont torów kolejowych trasa Blues Expressu została zmieniona i przebiegała przez Trzciankę. Pociąg wyruszył z Dworca Letniego w Poznaniu, by po przejechaniu przez Krzyż Wlkp. dotrzeć do Trzcianki, a następnie Piły, Złotowa i Zakrzewa.

Na każdej ze stacji grała inna kapela bluesowa, a widownię tworzyli pasażerowie Blues Expressu i licznie zgromadzeni mieszkańcy danych miejscowości.

W Trzciance na skwerze parkowym naprzeciwko dworca wystąpił Zespół „Blues Junkers” z wokalistką Natalią Abłamowicz. Zainteresowanie mieszkańców Trzcianki pociągiem i koncertem było wyjątkowo duże. Licznie przybyli na dworzec trzcianianie mogli zwiedzić pociąg, wejść do lokomotywy i bez ograniczeń uwieczniać pociąg na zdjęciach.

Dziękujemy Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury za zorganizowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Mamy nadzieje, że Blues Express zawita do nas ponownie.

Autor: 
Iwona Moraczyńska-Lilleeng
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook