Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

19.05.2017
Akcja marketingowa pt. "Zapomniane Wspomnienia"

Dokładnie od 19 kwietnia br., mieszkańcy Trzcianki, mogli znaleźć w całym mieście koperty z tajemniczym napisem „Zapomniane Wspomnienia”.

Ta akcja marketingowa została przygotowana oraz zrealizowana przez Referat Promocji, Kultury i Sportu trzcianeckiego Ratusza. W całej akcji najważniejszym elementem były wrażenia mieszkańców, które nierzadko były opisywane na portalach społecznościowych i forach związanych z miastem. Naszym zdaniem historię danego miejsca najprościej przekazać za pomocą fotografii, dlatego też postanowiliśmy przypomnieć mieszkańcom, jak wyglądało miasto Trzcianka jeszcze kilka, bądź kilkanaście lat temu. Założenia akcji były banalnie proste, a zarazem ciekawe i angażujące samych mieszkańców, którzy spacerując po mieście mogli znaleźć koperty z napisem „Zapomniane Wspomnienia”. W środku koperty, zawsze znajdowało się zdjęcie Trzcianki sprzed lat oraz list mówiący o wspomnieniach i ulotności chwili.

Najpiękniejsze w całej akcji były reakcje ludzi, którzy znajdując kopertę ze zdjęciami sprzed lat, z uśmiechem na twarzy ostrożnie zabierali ją ze sobą.

Dużą rolę w całej kampanii marketingowej odegrał burmistrz Trzcianki, który wspomagał i koordynował przebieg całej akcji, dodatkowo podpowiadając, które ze wspomnień mogą najbardziej spodobać się mieszkańcom naszego miasta.

Podsumowując, rozdaliśmy aż 200 kopert na terenie całego miasta i mamy nadzieję, że dzięki ww. inicjatywie chociaż na chwilę przywróciliśmy wspomnienie przeszłości aby docenić teraźniejszość.

Autor: 
Przemysław Stochaj
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook