Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

06.12.2017
Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU w SP Nr 3

5 grudnia br. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Trzciance odbyła się Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU. Warsztaty miały na celu kompleksowo wyedukować dzieci i młodzież w zakresie bezpieczeństwa. Akcję wsparła Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie.

Akademia Bezpieczeństwa rozpoczęła się o godzinie 9:00 i potrwała aż do 15:30. Uczniowie podzieleni na grupy wiekowe klas I-III i IV-VII brali udział w zajęciach poświęconych prawidłowemu uczestnictwu w ruchu drogowym, odpowiedniemu reagowaniu w sytuacjach zagrożenia oraz umiejętności niesienia pomocy przedmedycznej. Zajęcia warsztatowe, przygotowane pokazy oraz specjalnie opracowane inscenizacje teatralne zaciekawiły uczestników akademii. Na zakończenie uczniowie z klas IV-VII rywalizowali o nagrody w specjalnie przygotowanej bezpiecznej sztafecie.

Z całą pewnością akademia nie byłaby tak ciekawa, gdyby nie pomoc i zaangażowanie ze strony Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie. Funkcjonariusze podzielili się z dziećmi swoją wiedzą i doświadczeniem oraz przestrzegali m.in. przed złym zachowaniem się w ruchu pieszym i rowerowym, cyberprzestępczością oraz przygotowali specjalny quiz z setką pytań dla młodych mieszkańców Trzcianki.

Warsztaty odwiedził również burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki wraz z zastępczynią Grażyną Zozulą, życzył uczniom dobrej zabawy - bogatej w walory edukacyjne.

Autor: 
Leszek Malicki
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook